Semifinala românească de la Palermo nu va mai avea loc. Jaqueline Cristian, eliminată în sferturi

Vineri, 23 Iulie 2021, ora 20:07
3495 citiri
Jaqueline Cristian

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 159, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Palermo, cu premii de 189.708 euro, conform news.ro.

Sportiva română a fost învinsă franţuzoaica Ocean Dodin, locul 120 WTA şi cap de serie numărul 6, scor 6-7 (6), 6-3, 6-4, după două ore şi 29 de minute.

Dacă s-ar fi calificat, Cristian s-ar fi putut întâlni în semifinale cu Gabriela Ruse, meciul acesteia din sferturi cu italianca Lucia Bronzetti fiind programat vineri seară.

Prezenţa în sferturi este recompensată cu un premiu de 4.667 de euro şi cu 60 de puncte WTA.

Jaqueline Cristian își continuă seria fantastică. Ce performanță a realizat la WTA Madrid
După sfertul de finală jucat la Charleston și după ce a pus umărul la calificarea miraculoasă a României la turneul final BJK Cup, în dauna Ucrainei (3-2, de la 0-2), tenismena Jaqueline...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...