Tenismena Patricia Tig, eliminata a doua oara din turneul de la Roma. Romanca fost spulberata de o favorita VIDEO

Marti, 11 Mai 2021, ora 17:53
2503 citiri
Patricia Tig

Patricia Tig, locul 64 WTA, intrata pe tabloul principal ca lucky loser, a fost eliminata marti in primul tur al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, conform news.ro.

Tig a fost intrecuta, cu scorul de 6-1, 6-2, de spaniola Gabrine Muguruza, locul 12 WTA si cap de serie numarul 12, dupa un meci de 66 de minute.

Muguruza va evolua in mansa a doua cu americanca Bernarda Pera, locul 69 WTA, venita din calificari.

Tot marti, Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, isi va afla adversara din turul al doilea, in care a fost direct acceptata, dupa meciul dintre germana Angelique Kerber, locul 28 WTA, si frantuzoaica Alize Cornet, locul 60 WTA, venita din calificari.

Carlos Alcaraz defilează la turneul de la Miami. Cine s-a mai calificat în sferturile de finală
Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, principalul favorit al turneului ATP Masters 1.000 de la Miami (SUA), s-a calificat în optimile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins în...
Primul turneu la care Simona Halep a refuzat să participe: ”O să încerc să îmi revin aici”
Jucătoarea de tenis Simona Halep a declarat, luni, la întoarcerea în ţară după ce a participat la Miami la primul său turneu de la ridicarea sancţiunii pentru dopaj, că şi-ar dori foarte...