"Noua Sarapova" e in sferturi la Roland Garros: performanta fantastica a Paulei Badosa VIDEO

Duminica, 06 Iunie 2021, ora 16:22
4325 citiri
Paula Badosa FOTO Instagram

Ceea ce ar fi putut sa fie un sfert de finala intre Sorana Cirstea si Ana Bogdan s-a transformat de fapt intr-un meci intre Tamara Zidansek si Paula Badosa.

Dupa ce a invins-o pe Ana Bogdan, Paula Badosa a trecut si de Marketa Vondrousova, scor 6-4, 3-6, 6-2, si s-a calificat in sferturile de finala ale French Open.

E pentru prima data cand jucatoarea din Spania ajunge atat de departe intr-un turneu de Grand Slam! De fapt, ea nu ajunsese pana acum nici pana in turul al doilea.

Dar sezonul fenomenal pe zgura, semifinala la Madrid, victorie in turneul de la Belgrad, au transformat-o pe Badosa intr-o jucatoare cu sanse reala la o finala la Paris!

Asemanata cu Sarapova, Badosa (23 de ani) va urca in Top 30 dupa Roland Garros!

9 victorii la rand are Badosa in circuitul WTA

A izbucnit în plâns: final dureros al confruntării dintre Badosa și Sabalenka VIDEO
Cele două bune prietene, Aryna Sabalenka și Paula Badosa, s-au întâlnit în optimile de finală ale turneului de la Stuttgart. Partida s-a încheiat după 1 dimineața cu victoria bielorusei...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...