Roland-Garros 2020. Inca o mana de ajutor pentru Simona Halep. A doua favorita a turneului a fost eliminata

Joi, 01 Octombrie 2020, ora 13:36
8501 citiri

Jucatoarea ceha de tenis Karolina Pliskova, locul 4 WTA si cap de serie numarul 2, a fost invinsa, joi, cu scorul de 6-4, 6-2, de letona Jelena Ostapenko, locul 43 WTA, in mansa a doua a turneului de la Roland Garros.

Ostapenko s-a impus dupa un meci care a durat o ora si noua minute.

In turul al treilea, letona va evolua cu americanca Sloane Stephens, locul 34 WTA si cap de serie numarul 29, sau cu spaniola Paula Badosa, locul 87 WTA.

Pliskova ar fi putut evolua cu Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, doar in finala.

Ion Țiriac trage un semnal de alarmă în legătură cu Simona Halep: "Sunt mulţi care vorbesc degeaba"
Fostul tenisman Ion Ţiriac a declarat, vineri, că ar fi frumos ca jucătoarea Simona Halep, a cărei suspendare pentru dopaj de 4 ani a fost redusă la 9 luni de către Tribunalul de Arbitraj...
Cine e fosta lideră mondială care va decide soarta Simonei Halep: ”Greutatea e pe umerii ei”
Simona Halep a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictată de ITIA la 9 luni. Deși și-a anunțat prezența săptămâna...