Petra Kvitova, eliminata in optimile de finala ale US Open. Adversara ei, Shelby Rogers, a salvat patru mingi de meci

Luni, 07 Septembrie 2020, ora 12:05
3392 citiri

Jucatoarea ceha Petra Kvitova, locul 12 WTA si cap de serie numarul 6, a fost invinsa, duminica, de americanca Shelby Rogers, locul 93 WTA, cu scorul de 7-6 (5), 3-6, 7-6 (6), in optimile de finala ale US Open.

Kvitova a ratat patru mingi de meci, trei pe serviciul rivalei, la scorul de 5-4, in decisiv si una in tie-break, pe propriul serviciu, la 6-5. In cele din urma, Rogers s-a impus la prima ei minge de meci, dupa o intalnire de doua ore si 40 de minute.

In faza urmatoare, americanca va da piept cu japoneza Naomi Osaka, locul 9 WTA si cap de serie numarul 4, care a eliminat-o pe Anett Kontaveit din Estonia, locul 21 WTA si cap de serie numarul 14, cu scorul de 6-3, 6-4, in 72 de minute de joc.

Croata Petra Martici, locul 15 WTA si cap de serie numarul 8, a parasit si ea competitia in optimi, dupa 3-6, 6-2, 4-6, cu Iulia Putinteva din Kazahstan, locul 34 WTA si cap de serie numarul 23.

Putinteva s-a impus dupa un meci de doua ore si 37 de minute si va juca in sferturi cu americanca Jenifer Brady, locul 41 WTA si cap de serie numarul 28.

Brady a invins-o pe germana Angelique Kerber, locul 23 WTA si cap de serie numarul 17, cu 6-1, 6-4, dupa 90 de minute de joc.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...