O favorita a fost eliminata dramatic de la Sydney

Miercuri, 09 Ianuarie 2019, ora 14:14
6147 citiri

Sloane Stephens a parasit, miercuri, turneul de la Sydney.

Tenisemena americana, cotata ca favorita numarul 4, a fost invinsa in turul doi al competitiei de la Antipozi de Yulia Putintseva, ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut de calificari.

Jucatoarea din Kazahstan a revenit dupa ce a pierdut primul set si s-a impus cu scorul de 3-6, 7-6 (4), 6-0.

Partida a durat doua ore si 6 minute, iar in setul doi Sloane Stephens a servit pentru castigarea meciului.

In sferturile de finala, Putintseva o va intalni pe favorita numarul 7, olandeza Kiki Bertens.

Turneul de la Sydney, dotat cu premii in valoare totala de 830.000 de dolari, se desfasoara in perioada 7-12 ianuarie.

Declarația jignitoare a lui Marcel Ciolacu la adresa moldovenilor nu este o gafă. Obsesia premierului privind ”poziția Buzăului” VIDEO
Deși declarația scandaloasă la adresa moldovenilor făcută săptămâna trecută la Timișoara de Marcel Ciolacu a stârnit indignare în opinia publică, acesta nu este la prima...
Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
#Sloane Stepehens eliminata Sydney, #favorita eliminata turneu Sydney , #stiri tenis