Marius Copil, oprit de ploaie la Wimbledon: Meciul cu Lucas Pouille se va relua din setul trei

Miercuri, 29 Iunie 2016, ora 21:40
8864 citiri

Partida dintre Marius Copil si Lucas Puille, din primul tur de la Wimbledon, a fost amanata pentru joi.

Organizatorii au luat aceasta decizie din cauza ploii.

Meciul a fost oprit in setul trei, la scorul 4-6, 6-4, 0-1.

Ora de start nu a fost stabilita deocamdanta. Meciul va fi transmis insa in direct de Ziare.com.

Marius Copil - Lucas Pouille 4-6, 6-4, 0-1

21:40 - Meciul a fost suspendat si se va relua joi.

20:23 - Meciul a fost intrerupt la 1-0 in setul cu numarul trei pentru Pouille din cauza ploii.

20:19 - Copil castiga setul secund tot printr-un break pe final si egaleaza la seturi.

19:42 - Pouille castiga primul set cu un break pe final.

19:12 - A inceput meciul cu Pouille la serviciu.

18:50 - S-a oprit ploaia, meciul va incepe in cateva minute!

18:20 - S-au amanat mai multe meciuri, dar confruntarea lui Marius a ramas pe tablou si sunt sperante ca se va juca miercuri.

17:50 - Noi vesti proaste de la organizatori, care au transmis ca nu se va juca mai devreme de ora 18:30.

16:50 - Organizatorii au anuntat ca niciun joc nu va incepe mai devreme de ora 17:30 (ora Romaniei).

14:45 - Nici n-a inceput bine partida ca a si fost oprita, ploaia facandu-si din nou aparitia.

14:40 - Cei doi sportivi au intrat pe teren si efectueaza miscarile de incalzire.

14:32 - Petkovic si Hibino nu stau prea mult pe teren, nemtoaica impunandu-se cu 6-2 in "decisiv". Il asteptam acum pe Marius.

14:28 - Se reia meciul dintre Petkovic si Hibino.

13:30 - La Londra ploua, iar debutul meciurilor este amanat pana la ora 14:15.

INFO: Partida incepe in jurul orei 14:00, ora Romaniei. Inaintea acestei partide, pe terenul cu numarul 17 vor evolua Andrea Petkovic si Nao Hibino, care isi vor relua partida intrerupta marti la scorul de 3-6, 7-5, 5-1.

INFO: Sportivul roman, in varsta de 25 de ani, ocupa locul 174 in clasamentul ATP si a evoluat in calificari la Openul englez. Pouille, de cealalta parte, este cap de serie numarul 30.

INFO: Cei doi nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul profesionist.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...