Cine este jucătoarea care poate da marea lovitură la Transylvania Open

Luni, 25 Octombrie 2021, ora 07:38
3275 citiri
Ana Kontaveit FOTO facebook

Meciurile de pe tabloul principal de la Transylvania Open încep asăzi, din păcate, fără spectatori, fapt care a determinat retragerea mai multor jucătoare de top.

Chiar și așa însă există o miză majoră pentru una dintre sportivele care vor participa la turneul de la Cluj.

Este vorba despre estonianca Ana Kontaveit, care a câștigat turneul de la Moscova,și în cazul în care se va impune și la Cluj se va califica la Turneul CAmpioanelor, găzduit în lun noiembrie de Guadalajara.

Anett Kontaveit este cap de serie numărul 2 la Transylvania Open și va juca în primul tur împotriva sârboaicei Aleksandra Krunic, jucătoare venită din calificări.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...