Victorie fără emoții la Linz pentru contesa Jaqueline!

Sambata, 06 Noiembrie 2021, ora 18:01
2599 citiri
Jaqueline Cristian FOTO twitter

Jaqueline Cristian a reușit să treacă de primul tur al calificărilor de la Linz.

Ea a învins-o pe rusoaica Irina Kromacheva, scor 6-3, 6-2!

Jaqueline Cristian sau Contesa Dracula, cum a fost ea poreclită după aparițiile de la Transylvania Open, va juca pentru calificarea pe tabloul principal cu Lesia Tsurenko, din Ucraina.

Tot azi, au mai jucat Mihaela Buzărnescu și Ana Bogdan. Vezi AICI cum s-au descurcat.

Danielle Collins "s-a răzbunat" pe Jaqueline, după un prim set câștigat de jucătoarea noastră. Românca, pe punctul de a izbucni în plâns
Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid. Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană...
Danielle Collins "a explodat" în timpul meciului cu Jaqueline Cristian: "Arată puțin respect!" VIDEO
Momente tensionate în timpul confruntării dintre Jaqueline Cristian și americanca Danielle Collins la Madrid Open. Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a întâlnit-o pe sportiva americană...