Ce a facut romanca Jaqueline Cristian in sferturile de finala de la Sankt Petersburg

Vineri, 19 Martie 2021, ora 18:11
4467 citiri
Jaqueline Cristian. FOTO: Facebook / Jaqueline Cristian

Jucatoarea Jaqueline Cristian, locul 160 WTA, a fost eliminata, vineri, in sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg..

Venita din calificari, romanca a fost invinsa de sportiva din Rusia Svetlana Kuznetova, locul 39 WTA si cap de serie numarul 4, scor 6-7 (5/7), 6-3, 6-3.

Meciul a durat doua ore si 15 minute.

Cristian s-a aflat pentru prima oara pe tabloul principal la un turneu de 500 de puncte si in urma acestui rezultat va fi de luni in Top 150 WTA.

Pentru participarea la Sankt Petersburg, Jaqueline Cristian si-a asigurat un premiu de 15.500 de dolari si 100 de puncte.

Super meciuri. S-au tras la sorti sferturile de finala si semifinalele din Champions League

VIDEO Cum a reusit Nicolae Stanciu sa marcheze golul fabulos impotriva lui Rangers

Cum se simte Simona Halep dupa rapelul facut cu Pfizer

FOTO Fiica de muzicanti, cumnata Simonei Halep a facut senzatie la Dubai. Tanara din Constanta a atras toate privirile

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...