Tenismena Jaqueline Cristian, eliminare usturatoare la Belgrad. A fost surclasata dupa ce a castigat primul set

Duminica, 16 Mai 2021, ora 17:32
4754 citiri
Jaqueline Cristian

Jucatoarea Jaqueline Cristian, locul 150 mondial, a fost eliminata, duminica, in turul doi al calificarilor de la turneul de categorie WTA 250 de la Belgrad, conform news.ro.

Cristian a fost invinsa de sportiva din Ungaria Reka-Luca Jani, numarul 221 mondial, scor 5-7, 6-2, 6-1, in doua ore si 19 minute.

Romanca a obtinut pentru participarea in ultimul tur al calificarilor 1.950 de dolari si 12 puncte.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
A înlocuit-o pe Halep la Madrid! Meciul decisiv se va juca azi
Jaqueline Cristian a înlocuit-o practic pe Simona Halep în turneul de la Madrid și joacă meciul decisiv astăzi, de la ora 16.30. Cristian este a treia româncă ce a ajuns pe tabloul...