Irina Begu, eliminata in primul tur la turneul de la Linz. Romanca, invinsa de semifinalista de la Roland-Garros

Miercuri, 11 Noiembrie 2020, ora 18:36
2916 citiri
Irina Begu

Jucatoarea Irina-Camelia Begu, locul 76 WTA, a fost eliminata miercuri in primul tur al turneului de la Linz, cu premii de 202.250 de dolari.

Conform news.ro, Begu a fost invinsa de sportiva argentiniana Nadia Podoroska, numarul 48 mondial si favorita 6, scor 6-4, 6-4, intr-o ora si 43 de minute. Podoroska a fost una dintre marile suprize ale turneului de la Roland-Garros, in luna septembrie, reusind sa ajunga pana in semifinale.

La turneul din Austria, Sorana Cirstea, locul 87 WTA, este calificata in turul doi, faza in care o va intalni pe jucatoarea franceza Oceane Dodin, numarul 115 mondial.

Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv. Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua...
Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...