Irina Begu joacă azi în finală la Cleveland! Are adversară de calibru

Sambata, 28 August 2021, ora 08:36
5415 citiri
Irina Begu FOTO DigiSport.ro

Irina Begu revine într-o finală de turneu WTA după patru ani!

Jucătoarea noastră o va înfrunta azi pe estona Anett Kontaveit în finala turneului de la Cleveland!

Kobtaveit are 25 de ani, ocupă locul 30 WTA și are un turneu câștigat în carieră (Hertogenbosch) și 7 finale pierdute.

Irina Begu (31 de ani, locul 74 WTA) are patru titluri câștigate și 3 finale. Begu n-a mai fost într-o finală de la București 2017, când a și câștigat.

Ea a ajuns în finală după un meci excelent făcut aseară!

Ultimul act e programat de la ora 20.00, în direct pe DigiSport 2.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...