Meci dramatic la Transylvania Open: cum s-a terminat confruntarea cu patru românce pe teren

Vineri, 29 Octombrie 2021, ora 13:56
3178 citiri
Begu, Mitu, Ruse și Niculescu

Meci inedit de dublu în sferturile de finală ale Transylvania Open.

Pe o parte a fileului au fost Gabriela Ruse și Monica Niculescu, pe cealaltă au stat Irina Begu și Andreea Mitu.

Primul set a fost câștigat de Begu și Mitu, scor 7-5. Niculescu și Ruse și-au luat revanșa în al doilea set, 6-0!

Totul s-a decis la super tie-break, unde câștig de cauză au avut Begu și Mitu, scor 10-8! La 9-8, Niculescu și Ruse au ratat o minge ușoară, rispind șansa de a egala situația.

Irina Begu și Andreea Mitu vor juca în semifinale împotriva perechii Irina Bara (România) / Ekaterina Gorgodze (Georgia).

Astfel, indiferent de rezultat, în finala de dublu va ajunge cel puțin o jucătoare din România.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
#Irina Begu, #Andreea Mitu, #gabriela ruse, #monica niculescu, #transylvania open , #stiri tenis