Turneul de tenis de la Doha a inceput cu o "bomba". Finalista de la Australian Open, spulberata in mai putin de o ora

Luni, 01 Martie 2021, ora 15:40
6216 citiri
Jennifer Brady

Turneul WTA 500 de la Doha, acolo unde Simona Halep a ales sa nu participe, a inceput luni cu o mare surpriza, finalista ultimei editii de la Australian Open fiind eliminata inca din runda inaugurala.

Astfel, in primul meci al zilei, americanca Jennifer Brady (locul 13 WTA si cap de serie numarul 7) a fost invinsa fara drept de apel de estonianca Anett Kontaveit (24 WTA). Aceasta din urma s-a impus cu un surprinzator 6-1, 6-2, intr-un meci care a durat doar 56 de minute.

Romania nu are nici o reprezentanta in competitia de la Doha, dupa ce Elena Ruse, Patricia Tig si Monica Niculescu au fost eliminate in calificari.

FOTO Vlad Chiriches a patit-o si el. Cine e jurnalista care ii "hipnotizeaza" pe fotbalisti. Imagini virale

Campion olimpic care refuza vaccinarea chiar cu pretul participarii la Olimpiada

FOTO Lucian Bute, prima poza publica alaturi de copiii sai

VIDEO Ce masina de lux conduce Serena Williams

Artista de la Tokyo. Ce pasiune secreta are singura gimnasta din Romania calificata la Jocurile Olimpice

Încă o surpriză de proporții la turneul de la Miami. Favoritele cad pe capete
După Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, eliminate de la Miami Open, a venit și rândul americancei Coco Gauff să părăsească competiția. Americanca a fost învinsă în optimile de finală...
Ce păcat! Naționala României care a învins Germania, eliminată de jocul rezultatelor
Selecţionata României a învins dramatic echipa Germaniei, cu scorul de 3-2 (2-1), sâmbătă, la Vrbovec (Croaţia), în Grupa a 6-a a turului de elită al Campionatului European de fotbal...