Un fost lider mondial, spulberat la Cincinnati: cum arată tabloul sferturilor de finală

Vineri, 20 August 2021, ora 08:42
4914 citiri
Aslleigh Barty FOTO twitter

Ashleigh Barty și-a confirmat supremația în WTA.

Ea a desființat-o pe Victoria Azarenka, scor 6-0, 6-2, după un meci de o oră și 12 minute în care a reușit 10 jocuri la rând.

Simona Halep, în centrul unei gafe uriașe!

Barty va juca în sferturi împotriva campioanei de la Roland Garros, Barbora Krejcikova, care a trecut în trei seturi de Garbine Muguruza.

În celalte sferturi se vor întâlni Kerber - Kvitova, Pliskova - Badosa și Teichmann - Bencic.

Teichmann a trimis-o acasă pe Osaka!

S-a stabilit prima semifinală la Miami Open. Cine sunt jucătoarele care se luptă pentru un loc în finală
Primele sferturi de finală de pe tabloul feminin de la Miami Open au stabilit și primul duel din semifinale. Elena Rybakina (Kazahstan) a trecut de Maria Sakkari (Grecia) cu 7-5, 6-7, 6-4. Ea...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...