Australian Open: victorie intr-un sfert de ora pentru Horia Tecau. Irina Begu a fost eliminata si la dublu

Joi, 11 Februarie 2021, ora 11:41
3679 citiri
Horia Tecau

Perechea Horia Tecau/Marcelo Melo (Romania/Brazilia), cap de serie numarul 7, s-a calificat, joi, in turul al doilea al Australian Open, dupa un meci care a durat doar 16 minute.

Tecau si Melo au beneficiat de abandonul cuplului sarb Dusan Lajovici/Filip Krajinovici, la scorul de 3-0. In faza urmatoare, invingatorii vor evolua cu echipa Radu Albot/Daniel Evans (Republica Moldova/Marea Britanie). Calificarea in turul al doilea este recompensata cu un premiu total de 45.000 de dolari australieni (28.700 de euro) si cu cate 90 de puncte ATP.

In schimb, perechea Irina Begu/Nadia Podoroska (Romania/Argentina) a fost eliminata in turul I al probei de dublu a Australian Open. Begu si Podoroska au pierdut meciul disputat joi cu echipa Nina Stojanovic/Darija Jurak (Serbia/Croatia), scor 0-6, 7-5, 2-6.

Tot joi si tot in turul I, perechea Simona Halep/Charlotte Kempenaers-Pocz (Romania/Australia) a fost invinsa, cu scorul de 6-3, 7-5, de cuplul australian Arina Rodionova/Storm Sanders.

FOTO Imagini unice din copilaria Soranei Cirstea, eroina zilei la AO. Se antrena noaptea si facea arte martiale

Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Viitoarea adversara a Simonei Halep, rusoaica-sexy care s-a maritat cu antrenorul ei

OFICIAL Atletico Madrid - Chelsea se va juca la Bucuresti. Cand are loc partida

FOTO Serena Williams, cu bijuteriile pe teren la Melbourne

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...