Turneul de la Madrid: cine e jucatoarea care a adunat 15 victorii la rand pe zgura. A fost cel mai asteptat meci din sferturi

Miercuri, 05 Mai 2021, ora 16:59
5216 citiri
Ashleigh Barty

Turneul de la Madrid a continuat miercuri cu meciurile din sferturile de finala, iar cap de afis a fost confruntarea dintre lidera mondiala Ashleigh Barty si Petra Kvitova (Cehia), cap de serie numarul 9.

Disputa a fost una echilibrata, intinsa pe trei seturi, Barty impunandu-se cu 6-1, 3-6, 6-3. Pentru australianca, invingatoare la Roland-Garros in 2019, este cea de-a 15-a victorie consecutiva obtinuta in turneele pe zgura.

In semifinale la Madrid, Ashleigh Barty o va intalni pe surprinzatoarea Paula Badosa.

In celelalte sferturi, programate vineri, se vor duela Anastasia Pavlyuchenkova si Karolina Muchova, respectiv Aryna Sabalenka si Elise Mertens, ultima fiind cea care a scos-o din turneu pe Simona Halep.

Columbia, prea bună pentru România. Tricolorii și-au salvat onoarea în ultimele minute. Filmul meciului
Echipa naţională a României a pierdut marţi seara, scor 2-3, în faţa echipei naţionale a Columbiei, într-un meci amical disputat la Madrid. Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul...
Cum s-a terminat România - Columbia, cu Hagi și Asprilla printre marcatori. Final de meci electrizant, cu revenire de la 0-3
Meciul amical România - Columbia a avut loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid, ”Wanda Metropolitano”. România a reîntâlnit Columbia după ce a învins-o cu...