Ana Bogdan și Gabriela Ruse, înfrângeri dureroase la US Open! Ana a avut două mingi de meci într-o partidă de aproape 4 ore!

Marti, 31 August 2021, ora 08:14
3327 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan a pierdut în primul tur de la US Open în fața jucătoarei spaniole Rebeka Masarova, venită din calificări.

Ana Bogdan (locul 102 WTA) și Masarova (locul 231) au ajuns în fiecare set la tie-break. Pe primul l-a câștigat Ana, iar pe următoarele două Rebeka, scor final 6-7 (9/11) 7-6 (7/2), 7-6 (11/9), pentru jucătoarea iberică.

Masarova și-a adjudecat a șasea minge de meci, în vreme ce Ana Bogdan a avut și ea două mingi de meci în tie-brekul decisiv!

Partida a durat 3 ore și 44 de minute, fiind cea mai lungă partidă de la US Open într-un meci de pe tabloul feminin!

Într-un alt meci, Gabriela Ruse (locul 108 mondial) s-a înclinat în fața Marketei Vondrousova 938 WTA). A fost 7-5, 6-1 pentru vicecampioana olimpică, după ce Ruse a condus în primul set cu 5-2!

Gabriela Ruse a jucat un meci de aproape trei ore în Antalya
Jucătoarea de tenis Elena-Gabriela Ruse, locul 81 mondial, a fost eliminată, miercuri, în primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de...
De pe plaja din Miami, Mihaela Buzărnescu și-a anunțat revenirea în tenis FOTO
Fără meci jucat din august 2022, când s-a accidentat grav la un turneu Challenger de la Iași, Mihaela Buzărnescu a dezvăluit că vrea să joace la US Open 2024 și va încerca să profite de...