Tenismena Alexandra Dulgheru, salt de 231 de locuri in clasamentul WTA. Cum s-a terminat finala turneului din Franta

Duminica, 16 Mai 2021, ora 16:24
4524 citiri
Alexandra Dulgheru

Jucatoarea Alexandra Dulgheru, locul 674 WTA, a pierdut duminica finala turneului ITF de la Saint-Gaudens, cu premii totale de 60.000 de dolari, conform news.ro.

Dulgheru a fost invinsa in finala de favorita 7, sportiva franceza Clara Burel, locul 166 WTA, scor 6-2, 1-6, 6-2, in doua ore si 10 minute.

Alexandra Dulgheru, fosta numarul 26 mondial, dar absenta mai mult timp din circuit din cauza accidentarilor, va urca dupa finala de la Saint-Gaudens 231 de pozitii in clasamentul WTA, pana pe locul 443.

Borna impresionantă atinsă de Iga Swiatek. E doar a noua tenismenă din istorie
Săptămâna aceasta va fi a o suta pentru jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek pe poziţia de lider al clasamentului WTA. Swiatek este a noua jucătoare din istorie care atinge suta de...
O nouă tenismenă de top a intrat în ”clubul mămicilor” din WTA. E campioană olimpică și fost număr 4 mondial
Campioana olimpică la tenis Belinda Bencic, în vârstă de 27 de ani, a devenit mamă. Sportiva elveţiană a adus pe lume, marţi, o fetiţă care se numeşte Bella. Bencic are de câţiva...