Târnovanu dă de pământ cu tactica CFR-ului: "Trag de timp, stau pe jos un milion de ani, le ia cinci minute să bată un aut" VIDEO

Luni, 10 Aprilie 2023, ora 07:02
2056 citiri
Ștefan Târnovanu

Ștefan Târnovanu a acuzat tragerile de timp ale clujenilor după meciul CFR - FCSB, scor 1-1.

Portarul de la FCSB consideră că adversarii au practicat un antijoc în repriza a doua, încercând să țină de rezultat.

"În prima repriză am făcut un meci foarte, foarte slab. Am avut o fază cu Miculescu și, dacă stau să mă gândesc m-am uitat aseară la meci la Farul, la Mazilu a fost fault, la noi n-a fost fault. A venit a doua repriză, am făcut un meci mai bun, am dat și gol. Până la urmă cred că e echitabil egalul, dar eu voiam să câștig.

Până nu am primit golul, nu am reușit să jucăm absolut nimic. În a doua repriză, probabil și cei de la CFR s-au mulțumit cu 1-0 și în stilul caracteristic trag de timp, stau pe jos un milion de ani, la auturi durează vreo 5 minute până bat un aut. Trageri de timp foarte mari, dacă ei se bucură cu un punct acasă, îmi doresc din tot sufletul să câștigăm toate meciurile și să ieșim campioni".

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Echipa de fotbal FCSB a întâlnit formaţia Farul Constanţa, sâmbătă, pe Arena Naţională, într-o partidă care a pus capăt luptei pentru titlu în Superliga. Cu 46 de puncte în...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...