Duel de gală pentru Simona Halep la Indian Wells: adversara din semifinale e în mare formă

Joi, 17 Martie 2022, ora 06:49
7401 citiri
Ika Swiatek

Simona Halep s-a calificat în semifinale la Indian Wells, după victoria superbă în fața croatei Petra Martic.

Însă următoarea aversară a Simonei este de un alt calibru. E vorba de poloneza Iga Swiatek, locul 4 WTA.

Iga a trecut în sferturi de americanca Madison Keys, scor 6-1, 6-0, în doar 56 de minute, demonstrând la rândul ei o formă extraordinară.

Simona și Iga s-au mai întâlnit de trei ori până acum, toate confruntările având loc la Grand Slamuri.

Simona a câștigat la Roland Garros 2019 și la Australian Open 2021, dar a pierdut la Roland Garros 2020, în anul în care poloneza a cucerit trofeul la Paris.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...