Romania a platit bani grei pentru eliberarea jurnalistilor din Irak

Luni, 03 Martie 2008, ora 21:07
Autor: Adriana Toma
Romania a platit bani grei pentru eliberarea jurnalistilor din Irak

Romania a platit bani grei pentru eliberarea jurnalistilor rapiti in Irak in urma cu trei ani, se arata in decizia Curtii irakiene de Casatie prin care s-a anulat condamnarea la moarte a lui Mohammad Munaf.

Astfel, "rapitorii au eliberat victimele dupa ce au negociat cu autoritatile romane si au primit o rascumparare", conform documentului citat.

Deoarece eliberarea celor trei jurnalisti "s-a jucat pe bani publici", trebuie cerut in Parlament declasificarea dosarului, a declarat vicepresedintele PNL Norica Nicolai in cadrul emisiunii "Stirea zilei", difuzata de Antena 3.

La randul sau, senatorul PSD Serban Nicolae a spus ca misterul conditiilor in care au fost eliberati jurnalistii romani rapiti in Irak incepe sa se elucideze.

"Daca ne aducem aminte, toata povestea cu rapirea jurnalistilor a fost ceva pe bani. Parea dubios ca rapitorii sa ia legatura cu un om de afaceri sirian si sa ii ceara bani. Toata afacerea a fost bazata pe ideea de bani, de a obtine bani (...) Presedintele ar trebui sa declasifice intregul dosar, pentru ca nu este nimic care sa afecteze siguranta nationala, doar daca nu este ceva legat de coruptie la nivel inalt", a declarat Serban Nicolae.

Potrivit social-democratului, "sunt doua categorii de victime: cei implicati, ziaristii rapiti, care au avut o situatie orbila, si cei care au platit".

La randul sau, Norica Nicolai l-a criticat indirect pe presedintele Basescu ca "a fost foarte placut sa apari in fata romanilor ca salvatorul romanilor. Ar trebui ca Munaf sa faca o declaratie publica, ca Hayssam sa faca o declaratie publica pentru a afla ce s-a intamplat".

"Va trebui noi, in Parlament, sa cerem declasificarea dosarului atata timp cat (...) sunt in joc bani publici. Lucrul asta e foarte urat", a adaugat procurorul liberal.

Pe de alta parte, Serban Nicolae a criticat autoritatile romane ca accepta sa existe suspiciunea ca au fost implicate in rapirea celor trei juranalisti in Irak.

Unul dintre cei trei jurnalisti romani rapiti in Irak, Ovidiu Ohanesian, a declarat ca desi statul roman a infirmat ca ar fi dat bani pentru eliberarea sa si a celorlalti doi din Irak, "aflam de la Curtea irakiana de Casatie ca statul roman a dat bani".

"Este confirmarea faptului ca am spus adevarul de fiecare data cand am iesit pe posturile TV. Am adus marturii scrise ca statul roman a platit foarte multi bani in aceasta afacere. Nu se stie unde s-au dus mare parte din acesti bani. Cred ca autoritatile irakiene sunt frustrate ca autoritatile romane au folost o alta metoda de a rezolva situatia si au dat bani", a adaugat jurnalistul Ovidiu Ohanesian.

Mai mult, Ohanesian i-a cerut Noricai Nicolai "sa ajunga in fata instantei si sa depuna marturie despre tot ce stie din acest dosar".

"Exista o declaratie completa a unui agent care a participat la transferul unei parti de bani, exista un dosar public. As vrea ca statul roman sa scoata la iveala toate informatiile care duc la limpezirea situatiei. La dosar mai exista alte documente care nu au fost luate in seama, unele spun foarte clar ca SRI l-a ocrotit pe Omar Hayssam pe teritoriul Romaniei si pe plan international. Trebuie folosite cu grija aceste informatii intr-un an electoral", a mai spus Ohanesian.

Dupa declaratiile lui Ovidiu Ohanesian, Norica Nicolai a apreciat ca "a fost o afacere sinistra, pe foarte multi bani, care merita sa-ti bati joci de niste oameni".

"A inceput cu bani si s-a terminat cu bani. Hayssam este scos din tara dupa ce este pus in libertate. Dispare, nu se plange despre ce s-a intamplat cu banii lui, cu afacerea lui", a mai spus Serban Nicolae.

Ovidiu Ohanesian a mai spus ca pana se ajunga la CSAT, mai necesara ar fi probarea tuturor partidelor politice. "Omar Hayssam a avut legaturi puternice si cu PSD. Hayssam a sponsorizat si campania unor importante persoane de la PD", a acuzat jurnalistul.

"Daca exista vointa politica, respect pentru cei care ne-au votat, partidele trebuie sa-si asume legaturile cu Hayssam. Maine ne putem trezi cu alti bani plecati din Romania fara macar sa stim", a mai spus Nicolai.

Desi presedintele Traian Basescu a refuzat sa spuna cum au fost eliberati cei trei ziaristi si a precizat atunci doar ca va trebui sa mai asteptam 50 de ani pentru asta, Serban Nicolae si-a exprimat dorinta ca presedintele Basescu sa desecretizeze acest dosar, avand in vedere "apetenta presedintelui pentru desecretizarea dosarelor".

In cazul in care informatia potrivit careia statul roman a platit pentru eliberarea celor trei jurnalisti rapiti in Irak se confirma, autoritatile romane vor fi nevoite sa-si nuanteze declaratiile pe care le-au facut acum trei ani. Premierul Calin Popescu Tariceanu sustinea ca partea romana nu a dat niciun ban pentru eliberarea celor trei rapiti.

Mohammad Munaf a fost ghidul celor trei jurnalisti, Marie Jeanne Ion, Sorin Miscoci si Ovidiu Ohanesian, in Irak. Munaf a fost luat ostatic alaturi de ei timp de 55 de zile. Dupa eliberarea lor, a fost banuit de complicitate la rapire si retinut de armata americana.

 Articol citit de 8732 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Dinu Paturica
    04.03.2008, 13:31
    Tariceanu stie, sa spuna
    Daca s-a platit rascumpararea cu bani de la buget, Tariceanu stie. Ministerul de Finante a fost al liberalilor tot timpul. Trebuia si semnatura lui ca sa se scoata banii.
    clisma
    04.03.2008, 16:55
    porcule, Basescu a dat ordin nu Tariceanu
    Banii au fost deturnati din bugetul unui serviciu la comanda lui Pazvante Chiorul.Ce amestec a avut Tariceanu?
    Jos cu securistul depe Forum!!!!!
    Chirac
    04.03.2008, 13:29
    Chirac pacalit
    Presedintele Frantei, Jacques Chirac, i-a multumit lui Traian Basescu pentru sprijinul acordat de autoritatile romane in eliberarea jurnalistei Florence Aubenas. Cei doi sefi de stat s-au intalnit ieri la Bruxelles, unde au participat la summitul Consiliului European. Presedintele Chirac a precizat ca Franta sustine integrarea Romaniei in Uniunea Europeana conform calendarului stabilit.

    La randul sau, seful statului roman a dat asigurari ca puterea de la Bucuresti isi va indeplini obligatiile care ii revin, fiind constienta ca procesul de integrare in UE este o problema interna.
    fanel
    04.03.2008, 13:01
    Munaf ?
    Acu in toata schema munaf ce rol avea ? Io bag seama ca scandalul asta depaseste granitele tarii cu mult si daca s-ar desecretiza ar fi probleme mult mai mari. Ca cineva a beneficiat de niste bani grei in urma acestei operatiunii nu neg, insa implicarea internationala cred ca este mult prea stufoasa.

    Norica se joaca in al electoral.

    Oare cand o sa avem si noi niste conducatori cu care sa ne mandrim...nu de'alde Ion Ilescu Cozma, Emil Tapu Constantinescu sau Traian Basescu Flota Dispare.
    Norica Nicolai
    04.03.2008, 11:26
    Sint somera.Caut de lucru
    Bine ca mi-am gasit si eu ceva de lucru! Acum, ca Predoiu mi-a luat scaunul, nu mai am pe ce sa-mi asez poponetul. Ma duc la parlament sa mai pun de-o ancheta. Ia sa vedem de care...Uite, cu Omar n-am facut ancheta decit de 3 ori si au trecut vreo 4 luni de atunci. Ia sa-l chem si pe Stro, si el, saracu, a ramas fara scaun. Parca am in poseta un purgativ...
    Razvan
    04.03.2008, 09:02
    Rapire in direct
    Sa fim seriosi si sa privim lucrurile in mod real, nu prin prisma declaratiilor si dorintelor ziaristilor sau unor politicieni. Desecretizarea acestui dosar se va realiza atunci cand SUA va face public numele si apartenenta persoanei care l-a asasinat pe Kennedy, adica NICIODATA. Domnul Haysam, initiatorul acestei rapiria fost baiatul care a sponsorizat si "in stanga si in dreapta", ca sa nu uitam nici de apartenenta acestuia la un serviciu de informatii. Iar modalitatea prin care acesta a reusit sa iasa din tara, cu toate serviciile secrete romanesti care-l monitorizau si cand se ducea la WC, e de-a dreptul comica si penibila. Acesta a fost lasat sa plece cu acceptul SRI si implicit cu acceptul tacit al ocupantului palatului Cotroceni si nu cred ca un politician sau comisie parlamentara vor reusi desecretizarea acestui dosar. Si nu cred ca asa zisa grupare de teroristi, a inceput sa planga si sa-si ceara scuze la aflarea vestii ca ziaristii sunt romani si ca un gest de marinimie suprema, i-au eliberat pe acestia, dandu-le si pachetele de mancare pentru drumul de intoarcere in tara. Astea sunt povesti la care multi romani au subscris in acea vreme. S-a gasit o modalitate "umanitara" de transfer de bani cash, actiune de pe urma careia Domnul Basescu a devenit salvatorul ziaristilor iar Haysam si-a rezolvat o "combinatie" ca mai apoi sa iasa viu si nevatamat, cu acceptul SRI, din tara. Simplu si clar. Imi amintesc de imaginea lui Haysam, care venea la tribunal cu ambulanta si cu perfuzia in mana, de ziceai ca moare maine, vis-a-vis de modul in care a fost ascuns pe acel vas cu care a parasit tara. Cum s-a vazut imbarcat, s-a insanatosit brusc si plesnea de sanatate. Sa fim seriosi, implicatiile si combinatiile din acest dosar sunt prea mari, ca acesta sa fie facut public.
    X
    04.03.2008, 07:58
    norica i-ar fi lasat sa moara
    e plauzibil. Pe ea n-o intereseaza ca afaceristii cu care colaboreaza aduna 3,5 miliarde de dolari in propriul buzunar si astia proveniti din avutia nationala, dar o deranjeaza ca s-au dat (daca e adevarat) niste bani pentru salvarea unor vieti. Toate tarile platesc ca sa-si salveze niste cetateni, dar nu se vorbeste despre plata ca sa nu se incurajeze viitoare actiuni de rapire. Si ce daca s-a platit ? bine ca s-a reusit eliberarea celor trei !
    opus 9
    04.03.2008, 07:53
    Un fitil pentru Gelu
    Geu , oricine ai fi , cred ca te bazezi pe propria ta constiinta si probabil ai incredere in ideile tale ! Spun asta penrtu ca eu am incredere si in puterea noastra de a reconstrui adevarul chiar si atunci cand am gresit foarte mult ! Eu si tu si noi toti am fost inselati de sistemul comunist , chiar in cele mai bune intentii ale noastre ! Este posibil ca tu , cu pretul unor eforturi de o viata sa fi realizat cate ceva , si fara sa realizezi , imparti acel dat personal cu ticalosia sistemului care numai omenesc nu a fost ! Dacsa te nasteai in lumea libera , la puterea ta de munca si la daruirea de care esti capabil , realizai de zece ori mai mult ! Deschide sus mintea ta si vino cu noi spre Europa !
    gelu
    04.03.2008, 11:11
    opusului 9
    Moarte securistilor, informatorilor si activistilor care din Dec. 89 au continuat sa-si bata joc de tara si popor furind peste 25 de miliarde de dolari in toti acesti ani de reforme fara de sfirsit indiferent de grad, functie sau inregimentare politica. Moarte tuturor celor care au miinile murdere cu singe nevinovat curs in Dec. 89 si Iunie 90. Praful si pulberea sa se aleaga de averile lor strinse prin furt si inselaciune iar urmasii urmasilor lor sa ajunga sa cerseasca la colt de strada. Dupa mine sa ajunga tarana sau cenusa cit mai curind in frunte, bineinteles cu tov. Iliescu.
    NICOLAE
    04.03.2008, 07:17
    PENTRU GELU
    Inclin si cred ca ai dreptate nu conteaza daca alti BOLSEVICI te injura .Dar ai adus la iveala niste lucruri pe care uni FESENISTI nu le stiu .stiu doar sa injure,probabil ca sunt MINERISTI, Ori cum te stimez SI SA AUZIM DE BINE NICOLAE
    cosmarulperfect
    04.03.2008, 07:00
    Ei si ?
    Si daca s-au platit bani, ce ? Si daca va minte statul asta de 18 ani, ce ? Si daca "dom' profesor" e mana-n mana cu Hayssam, ce ? Si daca Hayssam a dat cascaval la TOATE partidele, ce ? O sa vedeti dosarul desecretizat cand o sa va vedeti si ceafa. E vorba de coruptia TUTUROR PARTIDELOR din tara asta nenorocita.
    Dar voi va injurati intre voi...
    HOMAR Bayssam
    04.03.2008, 18:50
    Bre, n-ai priceput
    Bre, te inteleg, esti sub efectul tranchilizantelor.
    Ce nevoie aveam eu de asa afacere incilcita si periculoasa, pentru numai 11 milioane de dolari? Mie nu-mi ajung 2 zile banii astia.
    In 2005 am cumparat 68 de terenuri in toata tara. A crescut pretul si in 2008 pot sa iau peste 150 mil.euroi.
    Intreaba-l pe tariceanu ce profit frumos a facut cu taxa auto. Si-a tras lege si a facut banutul.
    Ce rapiri, ce teroristi? E mai simplu in Romanica sa faci banetul.
    clisma
    04.03.2008, 16:52
    mama lui nu-i *** ci un porc de militian, avansat securist si acum agent pe forum
    cele 11 milioane, prostule,nu puteau fi jucati pe bursa sau investiti caci proveneau dela un buget al unui serviciu.
    Incercand sa faci propaganda singur, atunci cand nu scri ce ti-au dat comandantii, dai dovada de individ ***.
    Jos cu securistul depe forum!!!!!
    mama lui gelu si kikiriki
    04.03.2008, 13:37
    Ce oboseala!
    Ce oboseala ma apuca numai cind ma gindesc ce operatiune complicata, cite servicii secrete si presa pe capul lui Basescu pentru a-si mari averea!
    Nu era mai bine sa cumpere niste terenuri, niste afaceri imobiliare, aici, in Romania, si avea miliarde de euro, nu niste amarite de milioane ale arabului.
    Nu-i asa, Gelu, mama? Hai acasa, puiule, ca m-ai obosit.Esti pedepsit! O luna nu te mai apropii de calculator.
    Ai fost diagnosticat cu dubla personalitate gelu si kikiriki.
    kikiriki
    04.03.2008, 13:07
    MESAJUL ESTE PENTRU SECURISTUL nABABUL
    jos cu securistii de pe forum!!!!!
    kikiriki
    04.03.2008, 13:06
    securist mincinos
    cum poti sa bagi in bursa bani dela buget?minti ca sa distragi atentia militian prost.
    gelu
    04.03.2008, 13:01
    ai perfecta dreptate!!!!
    "Ioana Basescu, fiica presedintelui Romaniei, intretine legaturi comerciale cu Wael El Ghadban si Karim Allan Bandack. Ioana este reprezentantul societatii "Casa del Habanos", de la Hotelul "Athénée Palace Hilton".
    "Casa del Habanos" este franciza preluata de societatea Brands International SRL. Firma face parte din grupul de companii controlate de El Ghadban.
    Actionarii societatii Brands International sunt firmele Top Brands Distribution si Allanco Holding. Societatea Allanco este patronata de Karim Allan Bandack.
    La Registrul Comertului din Cuba, firma Allanco Holding SA figureaza ca distribuitor de havane in Romania, prin presedintele ei, Karim Allan Bandack. Sediul societatii Allanco se afla in Elvetia, in orasul Lutry, Route de la Croix, 150.
    |n luna mai 2004, El Ghadban a calatorit cu pasaport romanesc in Cuba, unde a participat la o licitatie de havane, organizata de guvernul cubanez. |n exact acelasi interval, Ioana Basescu a facut o vacanta de afaceri in Cuba, in compania lui Bandack, pentru a prelua reprezentanta "Casa del Habanos".
    El Ghadban locuieste in Voluntari, la sediul societatii Top Brands Distribution, numita in continuare TBD, din soseaua Stefanesti 4. Specificul activitatii societatii TBD este de distributie a bunurilor de larg consum, din categoria celor cu rulaj rapid. In cazul nostru este vorba despre tigarile fabricate de Philip Morris.
    Intre TBD si Philip Morris s-a incheiat un contract de colaborare, prin decizia nr.372 din 3 octombrie 2002, a Consiliului Concurentei. Societatea Philip Morris Romania are calitate de furnizor, iar TBD de distribuitor. Consiliul Concurentei a acordat beneficiul exceptarii, privind contractul incheiat intre societatile Philip Morris si TBD.
    Ghadban nu participa decat la intalnirile de la Philip Morris, iar in oras vine doar in strada Siriului, intr-un imobil din spatele hotelului lui Mitica Dragomir, unde organizeaza sedintele operative.
    El conduce insa din umbra toate activitatile grupului TBD din Romania, din pozitia de consultant, si nu apare ca actionar decat la firma Palesta Impex SRL, cu sediul in strada Ion Neculce, implicata direct in "Tigareta 1".
    La inceput, Ioana Basescu a lucrat pentru firma de avocatura "Stefanica, Osmani & Partners". Intre cunoscuta Patricia Osmani, patroana firmei de avocatura, si Karim Bandack a existat o relatie intima.
    Bandack a angajat-o pe fata lui Basescu pe post de consultant la firmele sale. Fiica primarului incaseaza un salariu lunar de circa 3.000 de euro, de la firma Top Services, a lui Bandak.
    Karim Allan Bandack este si patronul societatii SC Top Services SRL, inregistrata la aceeasi adresa din Voluntari unde figureaza si societatea TBD. |n scriptele acestei firme, el figureaza insa sub numele Bandack Karim, cetatean elvetian domiciliat in Lausanne, Rue Wiliam Fraisse, 14. Firma Top Services a derulat proiectul de instalare a 1.200 de chioscuri cu toalete ecologice, in Bucuresti.
    Pe chioscuri s-au instalat panouri publicitare."
    clisma
    04.03.2008, 12:58
    Nababul acelasi securist pe forum
    securistul sta toata ziua pe forum cu solda de 2.000 euro pe luna din banii nostri
    jos cu securistii!!!!!!
    securistul controleaza si mesajele pe ziare.com
    clisma
    04.03.2008, 12:56
    Nababul acelasi securist
    securistul sta pe forum tata ziua platit cu 2.000 euro pe luna din banii nostri.
    jos cu ultimile ramasite ale securistilor!!!!!!
    opus 9
    04.03.2008, 12:17
    opus nu este din Chicago
    15 semnaturi pentru 2ooo de euro ? ,, naparca care '' din noi emai tare ? Ori muncesc de la 9 dimineata pana la unu noaptea, ori n-am serviciu ?
    gelu
    04.03.2008, 12:10
    Doctorul Yassim pretenul lui Basescu!!!
    "Basescu despre Yassim: "Beneficiar cinstit al averii lui Hayssam"
    Beneficiarul cinstit al averii lui Hayssam, doctorul Yassim se pare ca nu a fost chiar asa cinsttit cum l-a prezentat Basescu. Din cate a declarat col. Florian Coldea, SRI verifica traseul bunurilor lui Omar Haysam. Raspunzand unei intrebari a parlamentarilor, prim adjunctul directorului SRI, Florian Codlea, a afirmat: " Legat de rapirea jurnalistilor si cu privire la bunurile prezente ale lui Omar Hayssam care ar fi trecut in responsabilitatea sau in proprietatea doctorului Yassim, vreau sa va informez ca pana in acest moment asupra a ceea ce inseamna Omar Hayssam exista un proces in derulare intr-o zona nepublica, iar autoritatile romane sunt in proces de a evalua si aceste chestiuni privind bunurile lui Hayssam.
    In iunie 2005, Traian Basescu il califica pe doctorul Yassim drept "beneficiarul cinstit al averii lui Hayssam". Liderul Ligii Arabilor din Romania preluase o mare parte din averea lui Omar Hayssam, incluzand actiuni, bani si active ale acestuia."
    fernandel
    04.03.2008, 11:38
    Basescu a pacalit mapamondul?
    Presedintele Frantei, Jacques Chirac, i-a multumit lui Traian Basescu pentru sprijinul acordat de autoritatile romane in eliberarea jurnalistei Florence Aubenas. Cei doi sefi de stat s-au intalnit ieri la Bruxelles, unde au participat la summitul Consiliului European. Presedintele Chirac a precizat ca Franta sustine integrarea Romaniei in Uniunea Europeana conform calendarului stabilit.

    La randul sau, seful statului roman a dat asigurari ca puterea de la Bucuresti isi va indeplini obligatiile care ii revin, fiind constienta ca procesul de integrare in UE este o problema interna.
    Nababul
    04.03.2008, 11:34
    O mie si una de povesti
    Si tu cine esti? Portarul de la Cotroceni? Sau Seherezada?
    Ce nevoie era de o operatiune asa riscanta si complicata pentru 11 milioane de euro?Eu am cumparat 68 de terenuri intoata tara in 2005 si acum valoreaza peste 150 de milioane de iepuroi.Ba am actiuni si la Bursa si imi mai ies si de acolo citeva sute de mii bune.
    Asa ca, lustruieste clanta bine!
    MAHMUD
    04.03.2008, 11:30
    Bre, n-ai dreptate, bre!
    Mey, Omar blateste la mine!
    kikiriki
    04.03.2008, 11:09
    adevarul
    Basescu?
    Statul a platit 11 milioane dolari dar nu "rapitorilor" .Rapitori adevarati au fost ultimii in lantul farsei si acestia au fost prinsi deci nu ei au luat banii.Banii au plecat cu valiza diplomatica in alta tara nu in Iraq. Ia ghici la cine au ajuns dolarii? Heyssam a fost in contact direct cu Basescu in tot timpul "crizei". El a fost la Cotroceni de trei ori dupa ora 9 seara. Cine merge la Cotroceni noaptea.Heyssam a finantat campania lui Basescu. Heyssam a fost amant al "ziaristei rapite". Ce mai vreti sa stiti?
    Sa traiti bine prostilor!
    kikiriki
    04.03.2008, 11:06
    adevarul
    Basescu?
    Statul a platit 11 milioane dolari dar nu "rapitorilor" .Rapitori adevarati au fost ultimii in lantul farsei si acestia au fost prinsi deci nu ei au luat banii.Banii au plecat cu valiza diplomatica in alta tara nu in Iraq. Ia ghici la cine au ajuns dolarii? Heyssam a fost in contact direct cu Basescu in tot timpul "crizei". El a fost la Cotroceni de trei ori dupa ora 9 seara. Cine merge la Cotroceni noaptea.Heyssam a finantat campania lui Basescu. Heyssam a fost amant al "ziaristei rapite". Ce mai vreti sa stiti?
    Sa traiti bine prostilor!
    FARASUL SECURISTULUI
    04.03.2008, 09:49
    Petrache=X=Nelutu=garda de fier=Traian=Ionescu=Vasi=Pristanda=Profesorscarbit=Merkel=GeorgicaBoerica=opus9=dinpulime=fanel=Ioan din Chicago= ion sa
    acelasi, agent al unui serviciu infiltrat pe forum care face propaganda pro Basescu.Aceasta naparca care are solda de 2000 euro pe luna din banii publici este instruit in ale propagandei politice si foloseste metode profesioniste de lansare a mesajelor dela denigrarea, inclusiv prin minciuna si fabulatie, a opozantilor pana la osanale conducatorului.Utilizeaza dela limbajul marlanesc, mai ales sub nik dinpulime sa se creada ca este un om al strazii pe forum, la mesaje aberante in care doar nume amintite sa conteze, vezi nik Miruna si pretinsa biografie sau activitate ale lui Iliescu si pana la pretinse "opinii politice".
    Acest agent sta pe forum 12 ore in fiecare zi (in fapt sunt doi care lucreaza in tura de 8 ore).
    Il puteti intelege daca-i analizati textele unde veti constata usor cele trei metode utilizate.El mai incearca sa induca in eroare raspunzandu-si sie prin alt nikname.
    Intrebatil, cum se face ca poate sta in fiecare zi , dela 9 dimineata la 1 noaptea, pe forum.Care-i este meseria si serviciul? Poate fi altul decat acela de a sta pe net continuu? Deci el este acel agent fost securist/militian ajuns in servicii acum, dar din banii romanilor, mai ales a celor nevoiasi care nu bani pentru intretinere, pentru medicamente, care mananca odata pe luna carne dcaci nu au bani sa si-o cumpere.Iar el ia solda de 2.000 euro pe luna pentru ai prosti pe romani.
    Securistul afara depe forum!!!!
    cosma prefect
    04.03.2008, 07:29
    ..................
    ... tara nu e nenorocita - nenorocitii sunt guvernantii si parlamentarii.
    NICOLAE
    04.03.2008, 07:27
    TARANE
    DOAR ATITA AI INVATAT TU DIN ANI ASTEA DE DEMOCRATIE? ARATAI DEGETU LUI MUMATA
    n
    04.03.2008, 06:39
    ??????
    domnu...auziti...domnu...ce eate balacareala sata fratilor?????.....!!!!!