A început războiul declarațiilor între Tsitsipas și Djokovic: răspuns tăios al grecului la "amnezia" sârbului

Vineri, 27 Ianuarie 2023, ora 17:14
5883 citiri
Stefanos Tsitsipas și Novak Djokovic

Sârbul Novak Djokovic și grecul Stefanos Tsitsipas se vor întâlni duminică în finala Australian Open.

Sârbul Novak Djokovici a fost întrebat zilele trecute despre jucătorii care încă sunt în concurs la Australian Open şi pe care i-ar putea întâlni în eventuale tururi următoare. Când a fost vorbit de Stefanos Tsitsipas, Djokovici a făcut o greşeală surprinzătoare.

"Cred că a jucat deja ultimele runde ale unui Grand Slam de mai multe ori, dar niciodată o finală. Mă înşel?", i-a întrebat pe jurnaliştii prezenţi în sală.

Jurnaliștii i-au amintit că grecul a jucat finala Roland-Garros 2021 chiar împotriva lui... Novak Djokovici.

O finală memorabilă de altfel, din moment ce sârbul a revenit de la 0-2 la seturi, pentru a se impune, scor 6-7, 2-6, 6-3, 6-2, 6-4.

La rândul lui, Tsitsipas a fost întrebat despre declarațiile lui Djokovic în legătura cu finala din 2021. "Nici eu nu îmi amintesc"

Novak Djokovic, după Leo Messi. Lista câștigătorilor la Trofeele Laureus
Încă un premiu pentru Novak Djokovic. La cea de-a 25-a ediţie a Trofeelor Laureus, tenismanul sârb a fost desemnat Sportivul Anului, în urma sezonului 2023, în care a câştigat al 24-lea...
Retragere de ultimă oră a liderului mondial Novak Djokovic. Ce planuri are tenismenul sârb
La fel ca anul trecut, numărul 1 mondial Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid şi se va concentra pe turneul de la Roma (6-19 mai) pentru a se pregăti pentru Roland...
#Stefanos Tsitsipas, #Novak Djokovic, #Australian Open, #finala Australian Open , #Australian Open