Rezultate de la ATP Barcelona. Ce-a făcut grecul Tsitsipas

Miercuri, 19 Aprilie 2023, ora 20:04
1976 citiri
Stefanos Tsitsipas

Tenismanul grec Stefanos Tsitsipas, locul 5 mondial, a trecut miercuri de argentinianul Pedro Cachin (locul 69), cu 6-4, 6-2, după o oră şi 18 minute de joc, şi s-a calificat în optimile de finală ale turneului ATP 500 de la Barcelona, dotat cu premii totale de 2.722.480 de euro.

Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit la Barcelona, va juca în optimi cu canadianul Denis Shapovalov, locul 28 ATP şi cap de serie numărul 14. Grecul, în vârstă de 24 de ani, este la a cincea sa apariţie la Barcelona, unde a fost învins în finală în 2018 şi 2021 de Rafael Nadal, iar anul trecut a cedat în sferturi în faţa lui Carlos Alcaraz, notează EFE.

Stefanos Tsitsipas (Grecia/N.2) - Pedro Cachin (Argentina) 6-4, 6-2

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....