Dezastru pentru Ștefan Radu în Europa League. Ce a făcut Cristiano Ronaldo la Chișinău

Joi, 15 Septembrie 2022, ora 22:28
4897 citiri
Stefan Radu. FOTO: Facebook / SS Lazio

Echipa italiană Lazio Roma, cu Ştefan Radu titular, a cedat joi seara, scor 1-5 în Danemarca, cu Midtjylland, iar Cristiano Ronaldo a înscris pentru Manchester United la Chişinău, în partida cu Sheriff Tiraspol. Feyenoord a învins cu 6-0 echipa austriacă Sturm Graz.

Ştefan Radu a fost titular la Lazio şi a fost înlocuit în minutul 53 cu Adam Marusic, atunci când scorul era deja 3-0 pentru danezii de la Midtjylland. Golurile surprinzătoarei victorii a gazdelor au fost marcate de Paulinho 26, Kaba 30, Evander 52 penalti, Isaksen 67 şi Sviatchenko 72. Pentru italieni a înscris Milinkovic-Savic, în minutul 57.

La Chişinău, Manchester United s-a impus cu 2-0 în faţa echipei Sheriff Tiraspol. Scorul a fost deschis de Sancho, în minutul 17, şi a fost majorat de Cristiano Ronaldo, din penalti, în minutul 39.

Rezultate înregistrate joi seara în meciurile din Europa League:

Grupa E: Real Sociedad – Omonia Nicosia 2-1; Sheriff Tiraspol – Manchester United 0-2.

Grupa F: Feyenoord Rotterdam – Sturm Graz 6-0; Midtjylland – Lazio Roma 5-1.

Grupa G: Qarabag – FC Nantes 3-0; Olympiakos Pireu – Freiburg 0-3.

Grupa H: AS Monaco – Ferencvaros 0-1; Trabzonspor – Steaua Roşie Belgrad 2-1.

Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....