Steaua, victorie la scor cu Charleroi

Vineri, 08 Iulie 2016, ora 17:55
3349 citiri

Steaua a obtinut o noua victorie in stagiul de pregatire din Olanda, "ros-albastrii" facand scor cu belgienii de la Charleroi.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 3-0, insa toate golurile au fost inscrise in finalul partidei.

Laurentiu Reghecampf a revenit la sistemul 4-2-3-1, iar acest lucru s-a vazut in exprimarea elevilor sai, mult mai siguri decat in disputa cu NEC Nijmegen.

Stanciu si Chipciu au avut cele mai mari ocazii ale primei reprize, insa "artificiile" au fost aprinse tarziu, in partea secunda a jocului.

Hamroun a deschis scorul in minutul 77, din pasa lui Ovidiu Popescu, iar Tudorie, care se dovedeste a fi cel mai in forma varf al Stelei, a reusit o "dubla" in minutele 87 si 90.

Iata cum a aratat Steaua in prima repriza:

Nita - Enache, Tamas, Tosca, Dan Popescu - Pintilii (cpt), Achim - Popa, Stanciu, Chipciu - Golubovic

Iata si echipa din partea secunda:

Cojocaru - Simion, Tamas, Tosca, Momcilovici - Muniru, Bourceanu - Ov. Popescu, Aganovici, Hamroun - Tudorie

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua victorie amical, #Steaua Charleroi rezultat, #Steaua rezultate amicale , #meciuri