Steaua s-a chinuit cu Gaz Metan CFR Craiova in Cupa Romaniei

Joi, 23 Septembrie 2010, ora 22:26
4931 citiri

Steaua Bucuresti s-a calificat cu emotii in optimile Cupei Romaniei, obtinand o victorie la limita in fata divizionarei secunde Gaz Metan CFR Craiova, scor 1-0.

Primul pe banca Stelei pentru Edi Iordanescu a coincis cu o victorie, insa "ros-albastrii" au avut de tras serios pentru a trece de tanara echipa craioveana.

Echipa din Ghencea s-a avantat in atac inca din startul partidei, insa suturile jucatorilor lui Iordanescu fie au ratat tinta, fie au fost retinute de curajosul portar Neagoe.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a avut loc in minutul 41, cand sutul lui Surdu a lovit bara transversala.

Banel Nicolita si Surdu s-au intrecut in ratari in debutul reprizei secunde, dar, de aceasta data, cei de la Gaz Metan CFR au dat replica la poarta lui Tatarusanu, Vigariu fiind aproape de deschiderea scorului.

Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 63, capitanul Stelei, Banel Nicolita, punctand cu un sut simplu din numai cinci metri.

Tatarusanu a avut din nou emotii in minutul 72, cand a fost nevoit sa intervina decisiv in urma unei greseli comise de Iasmin Latovlevici.

Finalul de meci a fost lipsit de evenimente importante, Steaua calificandu-se in optimile Cupei Romaniei.

Ati urmarit, in format LIVE Text, desfasurarea partidei Gaz Metan CFR Craiova - Steaua, din 16-imile Cupei Romaniei.

Desfasurarea partidei:

Folositi tasta Refresh (F5) pentru reactualizarea paginii;

Min.90 Final de meci! Steaua se califica in optimile Cupei Romaniei!

Min.88 Neagoe retine centrarea de pe flancul drept a lui Nicolita.

Min.86 Stelistii obtin o lovitura libera din pozitie buna, dar Stancu trimite peste poarta.

Min.82 Firoiu primeste galben pentru o intrare dura la Szekely.

Min.75 Janos Szekely intra in locul lui Surdu.

Min.72 Latovlevici greseste si acorda posesia gazdelor, iar Tatarusanu intervine din nou si salveaza Steaua.

Min.70 Daniel Oprea primeste cartonasul galben.

Min.68 Brandan este inlocuit cu Latovlevici.

Min.66 Boroiban suteaza in plasa laterala a portii lui Tatarusanu.

Min.63 Gooool Steaua! Banel Nicolita inscrie cu o executie simpla din cinci metri!

Min.62 Stancu este introdus in locul lui Onofras.

Min.58 Mitroi isi incearca sutul de la distanta, dar mingea trece peste transversala.

Min.57 Ocazie buna pentru Gaz Metan CFR Craiova, Tatarusanu retinand cu emotii sutul lui Vigariu.

Min.56 Brandan vede primul cartonas galben al meciului.

Min.55 Executie de efect a lui Banel Nicolita, foarfeca reusita de jucatorul Stelei trimitand balonul peste poarta.

Min.50 Banel Nicolita suteaza peste poarta din numai sapte metri.

Min.48 Neagoe retine din nou un sut expediat de Surdu.

MIn.47 O noua ratare mare pentru Steaua, sutul lui Surdu din centrul careului fiind retinut de Neagoe.

Min.46 Incepe repriza secunda!

------------------------------------

Min.45 Se incheie prima repriza!

Min.41 Surdu rateaza cea mai mare ocazie a partidei, sutul sau lovind bara portii lui Neagoe.

Min.37 Sut puternic a lui Surdu, insa balonul ocoleste poarta.

Min.35 Busu respinge din fata lui Bilasco, la o centrare periculoasa a lui Bonfim.

Min.33 Onofras este blocat in momentul sutului.

Min.31 Intalnirea este fragmentata din cauza faulturilor dese.

MIn.28 Nicolita patrunde in apararea oltenilor si suteaza, insa mingea este blocata.

Min.21 Nakamura suteaza peste poarta lui Tatarusanu.

Min.20 Oltenii balbaie un balon in careul advers, dar Neagoe intervine si salveaza situatia.

Min.19 Presiune mare a Stelei la poarta craiovenilor, dar golul intarzie sa apara.

Min.14 Actiune periculoasa a Stelei, insa centrarea este respinsa in corner.

Min.10 Sut frumos al lui Surdu din lateral stanga, insa balonul trece pe langa poarta.

Min.7 Ricardo suteaza peste poarta de la 17 metri.

Min.2 Imensa ratare pentru Steaua, sutul lui Bilasco fiind respins incredibil de portarul Neagoe.

Min.1 Incepe partida!

Gaz Metan CFR Craiova: Neagoe - Firoiu, Crusoveanu, Barbu, Busu - Mitroi, Irimescu, Oprea, Nita - Nakamura, Boroiban;

Steaua: Tatarusanu, Bonfim, Gardos, Galamaz, Brandan - Apostol, Ricardo - Nicolita, Onofras, Surdu, Bilasco;

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
#Steaua Cupa Romaniei, #rezultate Cupa Romaniei, #Steaua calificare optimi Cupa , #Cupa Romaniei