Gafă monumentală în derby-ul dintre Steaua și Dinamo: cum s-a terminat meciul din Ghencea VIDEO

Marti, 18 Aprilie 2023, ora 20:59
9172 citiri
Steaua a câștigat cu 2-0 FOTO Facebook

Steaua și Dinamo s-au întâlnit în etapa a patra din play-off-ul Ligii a doua în fața a 20.000 de spectatori. Gazdele s-au impus cu 2-0, marcând ambele goluri în prima jumătate de oră a partidei.

Cele două peluze și-au împărțit momentele: dinamoviștii și-au etalat scenografia la începutul meciului, steliștii în startul părții a doua.

Show-ul pirotehnic a dus la întreruperea partidei, după ce torțele au ajuns în teren.

La fotbal, Steaua a fost mai bună. Chipirliu a deschis scorul în minutul 19 din lovitură de pedeapsă, apoi tot Chipirliu a dublat avantajul (min. 29) după o gafă colosală în apărarea dinamoviștilor (VIDEO mai jos).

Dinamo a rămas și în 10 oameni după eliminarea căpitanului Patriche în minutul 70.

Steaua a câștigat cu 2-0 și a urcat pe locul unu în play-off-ul Ligii a doua, cu 47 de puncte, dar promovarea stă la mâna parlamentarilor care vor vota sau nu legea inițiată de Vasile Dâncu.

Dinamo e pe locul 4, cu 38 de puncte.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Dinamo, meci crucial pentru salvarea de la retrogradare: cum s-a încheiat partida cu Voluntari
#Steaua, #Dinamo, #liga a doua, #chipirliu, #derby liga a doua, #ghencea , #Dinamo