Steaua Bucuresti, victorie zdrobitoare in Liga IV, cu 11 goluri marcate

Duminica, 17 Noiembrie 2019, ora 15:35
7896 citiri

Steaua Bucuresti merge in mars fortat catre liga a treia din Romania, acolo unde asteapta sa promoveze de doi ani in sir, de la reintoarcerea in fotbalul romanesc a clubului Armatei.

In ultima etapa din Liga a IV-a, Steaua a facut scor cu cei de la Victoria Bucuresti, scor 11-0! Stelistii au un golaveraj cu adevarat impresionant dupa 14 etape: 145-1!

In plus, ei au maximum de puncte, 42, doua peste cei de la Bucharest United si 7 peste rivalii de la Rapid Bucuresti 2.

Golurile "militarilor" au fost marcate de Niculae, dubla in minutele 19 si 71, Enceanu o tripla in minutele 24, 26 si 31, Antohi, Robu, Bactar, Barbulescu, Neagoe si Nitu.

Steaua a ratat in primii doi ani promovarea in Liga III, in primul an dupa o lupta cu Rapidul, iar anul trecut dupa un duel cu cei de la Carmen, echipa intre timp desfiintata.

Pe banca ros-albastrilor este cuplul de fosti jucatori in Ghencea chiar, Daniel Oprita - Iulian Miu.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Steaua victorie zdrobitoare liga 4, #Steaua invinge Victoria Bucuresti 11 goluri , #stiri Steaua