Portarul care a incasat 10 goluri de la Steaua pariaza pe Rapidul primariei

Marti, 12 Septembrie 2017, ora 21:48
3347 citiri

Portarul celor de la Benfica Nova Generacao, echipa zdrobita de Steaua in Cupa Romaniei, pariaza pe Academia Rapid, echipa sustinuta de Primaria Sectorului 1, in lupta pentru promovare.

Desi a incasat 10 goluri intr-o repriza de la stelisti, veteranul Cornel Ionescu, 38 de ani, nu crede ca acestia se pot impune in lupta pentru promovarea in Liga 3.

"Nu au sanse sa promoveze, sunt sub Academie. Am vazut meciurile Academiei, sunt cu doua clase peste, dupa parerea mea", a spus Ionescu la pauza meciului cu Steaua.

Fotbalistul amator este insa un fan declarat al Rapidului, el marturisind ca are abonament la meciurile giulestenilor.

Steaua a bifat o victorie istorica marti dupa-amiaza, reusind sa ii invinga pe cei de la Benfica Nova Generacao cu scorul de 28-0.

Cornel Ionescu a evoluat numai in prima repriza, cand scorul a fost 10-0. In partea secunda, poarta Benficai de Bucuresti a fost aparata de un pusti de nici 14 ani, acesta primind 18 goluri.

Steaua Bucuresti si Academia Rapid sunt adversare in Liga IV Bucuresti, cele doua formatii luptandu-se pentru singurul loc ce asigura prezenta la barajul pentru promovarea in Liga 3.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#Steaua victorie Benfica, #Steaua Rapid promovare, #Steaua rezultate Cupa , #Cupa Romaniei