Liga 1: Steaua remizeaza cu Pandurii si trimite titlul la Giurgiu

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Duminica, 01 Mai 2016, ora 22:20
11948 citiri

Steaua nu a reusit decat o remiza in meciul cu Pandurii, iar titlul din acest sezon a ajuns la Giurgiu.

"Ros-albastrii" au remizat in fata gorjenilor, scor 1-1, dupa o partida destul de slaba. Invingatorii serii sunt astfel cei de la Astra, noii campioni ai Romaniei.

Elevii lui Laurentiu Reghecampf au inceput partida constienti ca numai o victorie le mentine in viata sansele minuscule din lupta pentru titlu, insa nu au aratat acest lucru si pe teren.

Pe un National Arena aproape pustiu, unde mai vocali au fost cei 20 de fani ai Pandurilor, Steaua a aratat un joc urat, fara prea multe ocazii de poarta.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 60, printr-un sut superb al golgheterului Ligii 1, Ioan Hora.

Dupa numai sase minute Steaua a egalat, Enache punctand cu un sut in forta, din afara careului.

Gazdele au atacat cu disperare pana la finalul jocului, dar nu au mai reusit sa puna probleme, iar scorul final le-a rapit si ultima sansa din lupta pentru titlu.

Intalnirea dintre Steaua si Pandurii a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Min.90+4 Final de meci! Steaua se impiedica si Astra este campioana!

INFO: Patru mii de spectatori au fost prezenti la acest meci.

Min.83 Nistor suteaza putin peste poarta din lovitura libera.

Min.77 Steaua este mai insistenta dupa marcarea golului, dar ramane de vazut daca va reusi sa se impuna.

Min.72 Faza buna a lui Stanciu, insa acesta finalizeaza cu un sut pe langa poarta.

Min.70 Cartonas galben pentru Pintilii.

INFO: In loja de la National Arena, Reghecampf este flancat de Gigi Becali si Teia Sponte. Antrenorul Stelei gesticuleaza deznadajduit.

INFO: Si la acest scor Astra castiga titlul matematic.

Min.66 GOOOL STEAUA! Enache restabileste egalitatea cu un sut in forta din afara careului!

INFO: La acest scor, Astra Giurgiu este campioana Romaniei.

Min.60 GOOOL PANDURII! Hora deschide scorul cu un sut plasat la coltul scurt!

Min.51 Primele minute din repriza secunda ne aduc acelasi joc anost din prima parte a meciului.

Min.46 Incepe repriza secunda.

Dubla schimbare Steaua: Intra Gebhart si Bawab, ies Tade si Hamroun.

_______________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.42 Galben si pentru Hamroun.

Min.40 Partida destul de incalcita, cu multe intrari dure si putine ocazii.

Min.34 Stanciu suteaza frumos din afara careului, insa Stanca retine.

Min.33 Cartonas galben pentru Acsinte.

Min.25 Cartonas galben pentru Antal.

Min.20 Cartonas galben pentru Hora.

Min.15 Stanciu suteaza pe langa poarta.

Min.13 Se pare ca lucruri mai interesante se intampla in tribune, acolo unde Gigi Becali gesticuleaza nervos intr-o discutie cu Laurentiu Reghecampf, antrenorul suspendat al Stelei.

Min.10 Meci lipsit de ocazii importante in aceste prime minute.

Min.3 O prima sansa pentru Steaua, insa Momcilovic trimite cu capul peste poarta.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Varela (cpt), Momcilovic - Pintilii, Carp - Popa, Stanciu, Hamroun - Tade.

Rezerve: Cojocaru - Papp, Filip, Tosca, Gebhart, Bawab, Popadiuc.

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Sapunaru, Bunoza, Acsinte - Ropotan, Mrzljak - Antal, Nistor, Radut - Hora.

INFO: Daca Steaua nu va reusi sa castige meciul din aceasta seara, Astra va deveni campioana a Romaniei din punct de vedere matematic.

INFO: Pandurii trebuie sa castige partida pentru a ramane in cursa pentru locul secund, ultimul care asigura prezenta in preliminariile Champions League.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#Steaua Pandurii LIVE, #Steaua Pandurii Liga 1, #Steaua meciuri rezultate , #meciuri