Liga 1: Steaua invinge fara probleme pe Concordia Chiajna

Sambata, 06 August 2016, ora 23:20
11795 citiri

Steaua Bucuresti a invins Concordia Chiajna, sambata seara, scor 1-0, la capatul unui meci pe care l-a dominat in totalitate.

Vicecampionii au avut numeroase ocazii importante in prima repriza, printre care si o bara a lui Adi Popa, dupa un sut superb din afara careului, in minutul 24, la care Balgradean era invins.

In repriza a doua, stelistii au continuat sa domine, cel mai periculos jucator fiind Nicusor Stanciu, insa ocazii importante au avut si Hamroun, Adi Popa si tanarul Tudorie.

Cel care a reusit sa inscrie a fost insa Vlad Achim, cu un sut plasat la coltul lung, din interiorul careului, in minutul 77.

Steaua reuseste astfel sa castige al doilea meci din tot atatea disputate in acest sezon si urca pe locul 4, fiind, alaturi de CSMS Iasi si Dinamo Bucuresti, echipa cu maxim de puncte dupa doua etape.

Runda urmatoare, elevii lui Laurentiu Reghecampf se vor deplasa la Botosani, iar Concordia va intalni Gaz Metan Medias.

Steaua - Concordia 1-0

Desfasurarea intalnirii:

89 - Ocazie importanta si pentru Tudorie, dar mingea sutata de acesta trece peste poarta oaspetilor.

81 - Ultima schimbare la Steaua: Mihalcea a intrat in locul lui Hamroun.

77 - GOOOLL Steaua! Vlad Achim inscrie cu un sut in diagonala din careul de 16 metri.

75 - Sut al lui Pena, pe langa poarta lui Cojocaru.

72 - Adi Popa, Hamroun si Stanciu continua sa ameninte poarta lui Balgradean, insa tabela ramane neschimbata. Stelistii preseaza, dar fara succes deocamdata.

58 - Inca un sut al lui Nicusor Stanciu.

56 - Schimbare la Steaua: Golubovici este inlocuit de Tudorie.

51 - Stanciu continua sa puna in pericol poarta Concordiei.

46 - A inceput repriza a doua!

45 - Pauza la Bucuresti! 0-0 intre cele doua echipe.

37 - Ocazii consecutive ale Stelei, din careul Concordiei, dar Achim si acelasi Stanciu nu reusesc sa il invinga pe portarul oaspetilor.

36 - Pintilii s-a accidentat si este inlocuit de Muniru.

29 - Nou sut al lui Stanciu, respinge Balgradean.

24 - Sut superb de la distanta al lui Adi Popa, din afara careului, mingea loveste bara! Balgradean era simplu spectator.

13 - Centrare sutata lui Stanciu, prinde cu siguranta Balgradean.

11 - Lovitura de cap periculoasa a lui Rosu, care trimite insa putin peste poarta lui Cojocaru.

5 - Mare ocazie a lui Golubovici, insa sutul sau este respins in corner de Balgradean.

1 - A inceput partida!

INFO: Partida incepe la ora 21:30 si este transmisa in direct pe Digi Sport, Dolce Sport si Look Tv.

Steaua: Cojocaru - Enache, Tamas, Tosca, Momcilovici - Pintilii, Achim - Adi Popa, Stanciu, Hamroun - Golubovici

Concordia Chiajna:

Balgradean - Feussi, Albu, Mamele, Melinte, Bucurica - Buleica, Bruno Madeira, Nelut Rosu, Rasdan - Pena

INFO: Steaua are un singur meci disputat in acest sezon - victoria cu 3-1 in fata celor de la Viitorul Constanta. Concordia a pierdut insa la zero ambele partide disputate in acest campionat.

F.N.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Steaua Chiajna direct, #Steaua Concordia live text, #Steaua Concordia Chiajna etapa a treia , #meciuri