Dezvaluiri din vestiarul Stelei: Ce le-a spus Reghecampf jucatorilor la pauza meciului cu Villarreal

Vineri, 09 Decembrie 2016, ora 09:17
5393 citiri

Capitanul Stelei, Mihai Pintilii, a dezvaluit mesajul pe care Laurentiu Reghecampf l-a transmis in vestiar, la pauza meciului cu Villarreal.

Steaua era condusa cu 1-0 la pauza, iar Reghecampf le-a cerut jucatorilor sa atace in valuri, chiar daca risca sa piarda la scor.

"Dupa ce am luat golul, a fost o nebunie, nu ne mai intelegeam intre noi! Nu mai stiam ce sa facem. Ne-a durut foarte tare ca am luat gol in primele 15 minute, nu ne asteptam. Ne-a dat peste cap.

La pauza, mister ne-a zis ca nu se poate cum am jucat. Sa iesim la joc, sa fim agresivi. Ori pierdem la trei goluri, ori la un gol, tot aia e!", a spus Pintilii dupa meciul cu Villarreal.

Steaua a fost eliminata din Europa League dupa infrangerea de pe terenul lui Villarreal, scor 1-2.

In ultimele zece minute, Steaua a evoluat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Tamas.

In cealalta partida din grupa, Osmanlispor a invins FC Zurich cu 2-0.

Din aceasta grupa s-au calificat Osmanlispor si Villarreal, in timp ce Steaua a incheiat pe ultimul loc, cu 6 puncte.

C.S.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...