Cupa Romaniei: Steaua castiga greu in noroiul de la Suceava

Joi, 27 Octombrie 2016, ora 23:27
6416 citiri

Steaua s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa o victorie muncita pe terenul mocirlos de la Suceava.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 2-1 in fata divizionarei secunde Foresta si isi continua parcursul din Cupa.

Meciul-eveniment pentru orasul Suceava a inceput bine pentru moldoveni, acestia punand presiune inca din primele minute. Cu tribune arhipline in spate si luminati de instalatia de nocturna improvizata, elevii stelistului Cristi Popovici au dat o replica buna.

Steaua a reusit insa sa inscrie, cumva impotriva jocului, atunci cand Ovidiu Popescu a patruns bine in partea dreapta si a marcat cu un sut in forta.

Nici 10 minute nu a avut vicecampioana avantaj pe tabela, Marius Matei restabilind egalitatea cu un sut superb, de la marginea careului, dupa o greseala mare a lui Mitrea.

In minutul 24, Steaua a reusit sa inscrie prin acelasi Popescu, insa reusita acestuia a fost anulata de arbitru pentru o pozitie de offside, iar inainte de pauza Tudorie a ratat singur cu portarul advers.

Aganovic a reusit sa marcheze golul victoriei Stelei in debutul reprizei secunde, dupa o gafa colectiva a fundasilor suceveni.

Pana la final, Aganovic a lovit bara cu un sut de la 20 de metri, iar Man a ratat si el singur cu portarul Hintascu, insa ultima mare sansa de gol a apartinut gazdeor, Cainari sutand insa slab dintr-o pozitie buna.

Steaua se califica asadar in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa o victorie muncita la Suceava.

ECHIPELE DE START

Foresta Suceava: Hintascu - Balan, Lung, Mutu, Semeghin - Dumitru, Druga, Stanescu - Rusu, Matei, Cainari

Rezerve: Niga, Masella, Avram, Bujor, Danila, Mihalachioae, Cerlinca

Antrenor: Cristi Popovici

Steaua: Nita - Ov.Popescu, Mitrea, Tosca, Dan Popescu - Achim, Muniru, Aganovic - Enache, Tudorie, Chitosca

Rezerve: Stancioiu, Simion, Pintilii, Man, Mihalcea, Enceanu, Ontel

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Steaua Foresta Cupa rezultat, #Steaua Foresta Cupa Romaniei, #Steaua Foresta rezultat Cupa Romaniei , #meciuri