Ce spune cel mai bun jucator al Stelei cu Villarreal, despre meciul din Europa League

Vineri, 30 Septembrie 2016, ora 08:59
3582 citiri

Brazilianul William De Amorim, cel mai periculos jucator al Stelei in partida de joi seara, contra celor de la Villarreal, incheiata la egalitate, scor 1-1, s-a declarat multumit de rezultat.

In schimb, mijlocasul stelist este de parere ca trebuia acordat penalti la hentul din careul spaniolilor, din repriza a doua.

"Zic ca am facut o prima repriza foarte buna, am avut si in a doua repriza o sansa. Asa a fost sa fie meciul si egalul pentru noi e bun cu Villarreal. Am avut mai multe sanse, au fost mai clare, dar asa e fotbalul.

Parerea mea e ca a fost penalti. Mana nu era langa corp si cred ca putea sa dea penalti, dar asta a crezut arbitrul ca nu e. Asta e. Noi am avut ocazii mai clare, dar e bine pana la urma si 1-1. Calificarea se joaca. Acum avem doua meciuri directe cu Zurich. Vedem ce va fi", a spus De Amorim, potrivit Digi Sport.

Iata si care a fost reactia lui Laurentiu Reghecampf dupa partida de joi seara

Fostul jucator al Astrei a creat faza golului egalizator al lui Muniru, din minutul 19, si a trimis mingea in bara transversala. In plus, a fost cel mai incisiv jucator stelist, fiind remarcatul lui Gigi Becali.

"Eu l-am remarcat pe De Amorim. Numai el are voie sa dribleze. Ati vazut Tanase, dupa ce l-am certat? Extraordinar a jucat. Si pe Boldrin la fel. Numai De Amorim are voie, el stie sa dribleze", a spus Becali.

"Stiti cum e la Steaua, un meci esti bun, daca nu joci bine, dupa aia nu mai esti bun. Eu ma gandesc la fiecare meci sa dau cat mai mult din mine si sa ajut echipa", a mai spus De Amorim.

Acesta a preciat ca si-ar dori sa fie coleg din nou cu Denis Alibec.

"Ma bucur daca vine Alibec, m-am simtit foarte bine in teren cu el la Astra. Nu pot sa il conving eu sa vina la Steaua. El stie ce e mai bine pentru el", a subliniat mijlocasul.

Steaua a obtinut o remiza pretioasa scor 1-1, in fata spaniolilor de la Villarreal, in etapa a doua a grupelor Europa League. Vicecampioana Romaniei a obtinut astfel primul ei punct in Grupa L, avand in continuare sanse reale de calificare in primavara europeana.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...
#William De Amorim reactie meci Villarreal, #De Amorim meci Steaua Villarreal, #Steaua egal Villarreal , #Europa League