Violenta in baschet: Finala campionatului Greciei, intrerupta de fani (Video)

Marti, 08 Iunie 2010, ora 08:40
1594 citiri

Fanii rivalelor de moarte Olympiakos Pireu si Panathinaikos Atena si-au dat in petec si au intrerupt de mai multe ori meciul decisiv al finalei campionatului de baschet.

Panathinaikos avea nevoie de victorie la Pireu, conducand cu 2-1 la general, pentru a deveni din nou campioana. Atenienii s-au impus in cele din urma, insa partida a fost marcata de violentele din tribune.

Partida a inceput cu intarziere din cauza fanilor celor doua formatii si a fost intrerupta pentru 60 de minute la jumatatea sfertului al treilea. Dupa ce oficialii au cerut evacuarea unei parti a publicului, jucatorii de la Panathinaikos au fost bombardati cu diverse obiecte si petarde.

Intalnirea a fost din nou intrerupta cand pe tabela mai era un minut si trei secunde de joc, arbitri hotarand ca rezultatul inregistrat in acel moment sa fie si cel final. Panathinaikos s-a impus astfel cu 78-69 si a cucerit cel de-al 8-lea titlu consecutiv.

Nemultumit de maniera de arbitraj, cei de la Olympiakos Pireu au anuntat ca vor boicota intrecerile interne.

Urmariti mai jos imagini incredibile de la finala campionatului grec:

C.F.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...