UPDATE Finala Ligii Europa. FC Sevilla scrie istorie castigand trofeul de 6 ori din tot atatea finale jucate

Vineri, 21 August 2020, ora 23:59
9570 citiri

Finala Ligii Europa dintre FC Sevilla si Internazionale Milano a inceput, vineri seara, la Koln.

UPDATE 23.55 FC Sevilla s-a impus la finalul celor 90 de minute, cu scorul de 3-2. Este pentru a 6-a oara cand echipa andaluza castiga acest trofeu, din tot atatea finale jucate, performanta unica in istorie.

UPDATE 23.40 Sevilla a preluat conducerea in minutul 80, printr-un autogol al lui Lukaku.

UPDATE 22.50 La pauza, cele doua echipe au intrat la vestiare la egalitate, 2-2.

Cele doua echipe trimise in teren sunt urmatoarele:

Internazionale Milano: Handanovic - Godin, De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young - Lukaku, Martinez. Antrenor: Antonio Conte

FC Sevilla: Bono - J. Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon - Fernando, Jordan, Banega, Ocampos, Suso - L. De Jong. Antrenor: Julen Lopetegui

Meciul este arbitrat de olandezul Danny Makkelie.

S-au stabilit arbitrii care vor oficia la Euro 2024. Ce se întâmplă cu românul Kovacs după meciul ”cu cântec” Barcelona - PSG
UEFA a stabilit astăzi lista arbitrilor de centru care vor conduce meciuri la turneul final al Campionatului European din Germania, programat în această vară. În ceea ce ne privește,...
Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...