Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Calificarea e mai aproape. SCM Ramnicu Valcea, victorie mare in Danemarca, in grupele Ligii Campionilor

Duminica, 07 Februarie 2021, ora 19:07
2792 citiri
Echipa din Ramnicu Valcea a castigat in Danemarca

Echipa de handbal feminin SCM Ramnicu Valcea a invins duminica, in deplasare, formatia Odense Handbold, scor 26-25 (13-10), in etapa a 13-a din grupa B a Ligii Campionilor.

Principala marcatoare pentru SCM a fost Mineskavja 6 goluri, iar de la gazde s-au remarcat Groot si Hojlund, cu cate 6 reusite.

In urma rezultatului, SCM Ramnicu Valcea urca pe locul 6, cu 6 puncte, iar in ultima etapa va evolua pe teren propriu cu Brest. SCM mai are de jucat insa restantele cu Borussia, din etapele a 6-a si a 9-a, plus disputa cu Podravka, din etapa a 4-a, nici ea programata inca. Primele doua clasate merg direct in sferturi, in timp ce locurile 3-6 vor juca un play-off.

In grupa A, CSM Bucuresti se afla pe locul 4 (13 puncte) si doua restante de disputat.

Simona Halep dezvaluie cat de grave sunt problemele de sanatate pe care le are

Moment incredibil cu Sorana Cirstea la Melbourne: "Taci din gura, taci, taci din gura!". Ce a putut sa-i ceara arbitrei

Victor Ponta, dezvaluiri dupa sapte ani: "I-am cerut presedintelui Basescu gratierea lui Gica Popescu. Cred ca regreta si acum"

Mesajul unui roman pe contul lui Ronaldo: "Zici ca stai la Vaslui, sa-ti traiasca familia"

Veste mare primita de Hagi, chiar in ziua in care a implinit 56 de ani

Victorie mare pentru cea mai valoroasă jucătoare de ping pong din România
Bernadette Szocs (locul 9 mondial) a eliminat-o pe sportiva aflată pe locul 10 mondial, Adriana Diaz (Puerto Rico), vineri, la WTT Champions Incheon 2024, din Coreea de Sud. Bernadette a...
Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
#SCM Ramnicu Valcea, #victorie, #Danemarca, #Liga Campionilor , #stiri din sport