Medalie importanta pentru Romania la judo, la un turneu Masters

Duminica, 24 Mai 2015, ora 09:30
2832 citiri

Romania mai puncteaza o medalie in judo, un sport unde in ultima perioada performantele au fost din ce in ce mai bune, prin mai multe sportive de valoare.

De data aceasta i-a venit randul Corinei Caprioriu, care a cucerit medalia de bronz in cadrul Mastersului de la Rabat, Maroc, in practic cel mai important turneu din prima jumatate a anului 2015.

Caprioriu, categoria 57 kilograme, a pierdut in semifinale cu Helene Receveaux din Franta. In finala mica insa, ea a dispus de Hedvig Karakas din Ungaria.

Finala mica a jucat si Andreea Chitu la 52 de kilograme, dar a pierdut cu Odette Giuffrida din Italia.

O a treia sportiva din Romania aflata la start, Monica Ungureanu la 48 de kilograme, a pierdut in primul tur.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#medalie importanta judo romanescu, #corina caprioriu medalie la masters rabat, #caprioriu medalie masters judo , #judo