Inca o medalie pentru Romania la Campionatele Mondiale de scrima pentru juniori si cadeti

Marti, 06 Aprilie 2021, ora 07:47
3760 citiri
Echipa feminina de scrima FOTO facebook

Echipa feminina de sabie a cucerit medalia de bronz la Campionatele Mondiale de scrima pentru Juniori si Cadeti de la Cairo

Ilinca Pantis, Maria Matei, Felicia Iacob si Mihaela Chitu au urcat pe podiumul mondial dupa ce au invins Turcia, cu 45-40.

Aceasta este a doua medalie castigata de delegatia Romaniei la aceasta competitie, dupa ce Marco Sovar a cucerit, duminica, medalia de aur in proba de sabie.

O cubaneză a obținut cel mai bun rezultat al României la Campionatul European
Sportiva română de origine cubaneză Amanda Zuaznabar-Torres s-a clasat pe locul 7 la cat. 63 kg, vineri, la Campionatele Europene de judo de la Zagreb (Croaţia). Amanda Zuaznabar-Torres a...