O nouă înfrângere pentru Dinamo în Liga Campionilor

Joi, 18 Noiembrie 2021, ora 07:11
1324 citiri
Dinamo FOTO facebook

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă miercuri, în deplasare, pentru a cincea oară în grupa B a Ligii Campionilor, scor 37-30 (14-14), cu formaţia SG Flensburg Handewitt.

Principalii marcatori ai partidei au fost Wanne 8 goluri, pentru gazde, respectiv Shebib 9, pentru Dinamo.

Tot miercuri s-a mai jucat partida dintre HC Motor - Veszprem, scor 29-27, iar celelalte două dispute vor avea loc joi, între PSG - FC Porto şi FC Barcelona - Vice Kielce.

Anterior, Dinamo Bucureşti a obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 27-28 cu HC Motor şi 31-29 cu Veszprem.

După şapte etape, Dinamo Bucureşti coboară pe ultimul loc al grupei, al 8-lea, cu 4 puncte.

În următoarea etapă, campioana României va juca pe teren propriu, tot cu Flensburg, în 25 noiembrie.

După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...