A doua medalie pentru Robert Glință la Europeanul de natație. Românul a stabilit un nou record național

Vineri, 05 Noiembrie 2021, ora 18:05
3546 citiri
Robert Glință

Sportivul Robert Glinţă a câştigat, vineri, medalia de argint în proba de 100 metri spate din cadrul Campionatelor Europene de nataţie în bazin scurt de la Kazan. El a stabilit şi un record naţional.

Glinţă a încheiat cursa în 49 de secunde şi 31 de sutimi, aurul revenind rusului Kliment Kolesnikov (49.13).

Miercuri, înotătorul român de 24 de ani a cucerit medalia de bronz în proba de 50 de metri spate, cu 22 de secunde şi 74 de sutimi, nou record naţional.

Opinia lui Gigi Becali despre post: "Dacă mănânci mult, te uiți după femei"
Gigi Becali este un tip credincios, care respectă cu strictețe posturile din preajma marilor sărbători. Nu face excepție nici postul Paștelui, care se află în derulare. Patronul FCSB a...