Atletico Madrid se luptă cu FC Barcelona pentru un loc pe podium în Spania. Cine sunt primele două clasate

Luni, 07 Martie 2022, ora 08:50
1863 citiri
Atletico Madrid a câștigat meciul cu Betis

Atletico Madrid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), echipa Betis Sevilla, în etapa a XXVII-a a campionatului spaniol LaLiga.

Au marcat: Tello '45+5 / Joao Felix '2, '61, Thomas Lemar '80.

Într-un alt meci, Celta Vigo a trecut, acasă, cu 4-3, de Mallorca.

Au marcat: Galhardo '13, Denis Suarez '25, Iago Aspas '61, '90+7 (p) / Gonzalez '17, Aidoo '49 (a), Salva Sevilla '87 (p). Mallo (Celta) a fost eliminat, în minutul 86.

După înfrângere şi după ce Barcelona s-a impus la Elche, scor 2-1, Betis a pierdut locul 3 în clasamentul campionatului spaniol, coborând pe poziţia a cincea, cu 46 de puncte, după Real Madrid, 63 de puncte, FC Sevilla, 55 de puncte, FC Barcelona şi Atletico, 48 de puncte fiecare.

Barca are un meci mai puţin.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...