Sorana Cîrstea, meci de coșmar la Melbourne. A pierdut 7 ghemuri la rând și a fost eliminată

Joi, 06 Ianuarie 2022, ora 06:22
3375 citiri
Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea, locul 39 WTA, a fost eliminată, joi, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 2.

Ea a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-1, de americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA, după un meci care a durat 67 de minute.

Românca a fost condusă cu 3-0, a revenit şi a egalat la 3, iar de la 4-4, când a ratat o minge de break, ea a mai reuşit să câştige doar un ghem, la 0-5 în setul doi.

Prezenţa în optimi este recompensată la această competiţie cu un premiu de 3.675 şi cu 30 de puncte WTA.

Drama prin care a trecut ”coșmarul” României în meciul cu Columbia. Tatăl răpit al fotbalistului s-a aflat în tribune FOTO
Naţionala de fotbal a României a fost învinsă de reprezentativa Columbiei cu scorul de 3-2 (2-0), loc marţi seara, pe Stadionul Civitas Metropolitano din Madrid, într-un meci amical. Una...
Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...