Surpriză de proporții pentru Sorana Cîrstea. Ce i s-a întâmplat în aeroport, între două avioane FOTO

Joi, 21 Septembrie 2023, ora 18:50
4852 citiri
Sorana Cirstea FOTO facebook

Tenismena Sorana Cîrstea (25 WTA) își va relua sezonul competițional după pauza făcută în urma performanței fantastice de la US Open, unde a ajuns până în faza sferturilor.

Astfel, după ce s-a retras de la turneul din această săptămână de la Guangzhou, Sorana Cîrstea a făcut totuși deplasarea în China pentru competițiile WTA 250 Ningbo, WTA 1000 Beijing (30 septembrie – 8 octombrie) și WTA 500 Zhengzhou (9 – 15 octombrie).

Pe rețelele sociale, românca a împărtășit cu fanii surpriza de care a avut parte pe aeroportul din Doha, acolo unde a efectuat o escală.

”Când îți întâlnești agentul din greșeală între două avioane”, a precizat Sorana pe Instagram, bucurându-se de întâlnirea neprevăzută cu spaniolul Enric Molina, un fost arbitru reprofilat ca agent.

Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...
Sorana Cîrstea joacă azi cu lidera mondială, la WTA Madrid. Ora de start a meciului
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea o va înfrunta sâmbătă pe poloneza Iga Swiatek în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro....