Sorana Cîrstea, debut în forță în 2022. Românca și-a distrus adversara în Australia

Marti, 04 Ianuarie 2022, ora 10:39
2858 citiri
Sorana Cîrstea. Foto: Instagram / soranacirstea

Sorana Cîrstea, locul 39 WTA şi cap de serie numărul 5, s-a calificat în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 2.

Ea a învins-o, marţi, cu scorul de 6-0, 6-0, pe rusoaica Varvara Graceva, locul 77 WTA, după un meci care a durat 49 de minute.

Românca va evolua în optimi cu americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA.

Calificarea în această fază este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...
Sorana Cîrstea debutează azi la WTA Stuttgart, contra singurei jucătoare care n-a auzit de Simona Halep. Ora meciului
Sorana Cîrstea (locul 29 mondial) este singura româncă prezentă pe tabloul turneului WTA 500 de la Stuttgart, în Germania, ea urmând să debuteze marți dup-amiază. Ca de obicei, miza...
#Sorana Cirstea, #Sorana Cirstea tenis rezultate, #Sorana Cirstea Australian Open , #Australian Open