Sorana Cîrstea, calificare complicată în turul II la Miami. Urmează un meci de foc pentru româncă

Miercuri, 22 Martie 2023, ora 21:07
2749 citiri
Sorana Cirstea e in turul doi la Miami FOTO facebook

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi al turneului de la Miami, după o victorie complicată în fața mexicancei Fernanda Contreras Gomez.

Cîrstea a fost condusă în primul set cu 4-2 și 5-3, dar a revenit spectaculos și a câștigat la tie-break cu 7-6.

În setul doi, ea și-a confirmat superioritatea și s-a impus cu 6-2.

În turul secund, Sorana va juca împotriva franțuzoaicei Carolina Garcia, deținătoarea trofeului de la Turneul Campioanelor, pe care a învins-o săptămâna trecută la Indian Wells.

Jaqueline Cristian își continuă seria fantastică. Ce performanță a realizat la WTA Madrid
După sfertul de finală jucat la Charleston și după ce a pus umărul la calificarea miraculoasă a României la turneul final BJK Cup, în dauna Ucrainei (3-2, de la 0-2), tenismena Jaqueline...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...