Ce a spus Sorana Cîrstea după marea victorie de la Birmingham

Marti, 14 Iunie 2022, ora 15:51
3748 citiri
Sorana Cirstea. Foto: Facebook / Sorana Cirstea

Sorana Cîrstea a declarat, marţi, după victoria din primul tur de la Birmingham, că a fost mai consistentă la meciul cu Shelby Rogers şi de aceea a câştigat.

"Fiecare meci este foarte important, încerc să joc la fel. Shelby este foarte bună, dar cred că am fost mai consistentă, mi-a plăcut atmosfera, că am fost pe terenul principal. Mi-a mers bine serviciul, mi-au intrat loviturile", a spus Cîrstea la interviul de pe teren.

Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea, locul 36 mondial, s-a calificat, marţi, în turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

Sorana a trecut în primul tur de americanca Shelby Rogers, locul 39 mondial, scor 6-3, 4-6, 6-1, după două ore de meci.

În turul doi, Cîrstea va evolua contra sportivei sârbe Aleksandra Krunici, locul 53 mondial.

Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...
Sorana Cîrstea debutează azi la WTA Stuttgart, contra singurei jucătoare care n-a auzit de Simona Halep. Ora meciului
Sorana Cîrstea (locul 29 mondial) este singura româncă prezentă pe tabloul turneului WTA 500 de la Stuttgart, în Germania, ea urmând să debuteze marți dup-amiază. Ca de obicei, miza...
#Sorana Cirstea, #Sorana Cirstea tenis rezultate, #sorana , #stiri Sorana Cirstea