Câte zeci de mii de euro a câștigat Sorana Cîrstea pentru un singur meci jucat la Roland Garros

Miercuri, 31 Mai 2023, ora 06:20
5845 citiri
Sorana Cîrstea a fost eliminată în turul I la Roland Garros FOTO facebook

Sorana Cîrstea, locul 32 mondial şi favorită 30, a fost eliminată, marţi, în primul tur la Roland Garros.

Sorana a fost învinsă de italianca Jasmine Paolini, locul 53 mondial, scor 7-5, 2-6, 6-2.

Meciul a durat două ore şi 13 minute.

Pentru un singur meci jucat la Paris, Sorana Cîrstea s-a ales cu 69.000 de euro. Aceeași sumă a câștigat și Ana Bogdan, eliminată tot în runda inaugurală.

România o mai are pe tabloul principal doar pe Irina Begu, calificată în turul doi.

Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...
Cine e fosta lideră mondială care va decide soarta Simonei Halep: ”Greutatea e pe umerii ei”
Simona Halep a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictată de ITIA la 9 luni. Deși și-a anunțat prezența săptămâna...
#Sorana Cirstea, #eliminare, #Roland Garros, #bani, #castiguri, #esec , #stiri tenis